Księga gości    |    Kontakt    |    Adresy    |    Szukaj    |    Forum    |    Galeria    |    Kartki    |   
  Strona główna
  Zakon i jego historia
  Rok Jubileuszowy
  Pijarski Rok Powołaniowy 2012
  Pijarzy w Polsce
  Biblia
  Sakramenty
  Kwartalnik eSPe
  Pijarzy na świecie
  Duszpasterstwo powołań
  Modlitwa
  Szukającym drogi
  Humor
     Królowa Szkół Pobożnych
     Św. Józef Kalasancjusz
     Rok o. J. Górszczyka
     Aktualności
     Rozważania
     Akcje duszpasterskie
     Rekolekcje
     Świeccy pijarzy
     Katalog www
     Dokumenty, listy i orędzia
     Droga Krzyżowa
     Pijarzy dzieciom
     Ośrodek w Łapszach
     Pijarski kościół w ŁOWICZU
     Z PIJARSKIEGO ARCHIWUM
     Czy wiesz, że...
     Polecamy
     KONKURS na Grób Pański
     Święta Współbraci

E-mail
Hasło
 » Zapomnialem hasła
 » Załóż konto
 Tu jestes: Home :: Strona główna

Spotkanie z Piotrem Chomickim w Sanktuarium na Siekierkach w Warszawie

   29 grudnia 2013 r. – w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, po Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się w warszawskim Sanktuarium w Sali teatralnej spotkanie z panem Piotrem Chomickim, pieszym pielgrzymem z Gietrzwałdu do Kibeho w Rwandzie (Afryka).


Pielgrzymka z Polski do Afryki
Piotr Chomicki, 33-letni przedsiębiorca z Warszawy, pielgrzymuje pieszo z Gietrzwałdu do Kibeho w Rwandzie. Do słynnego miejsca objawień maryjnych w Afryce. Pieszo pokonał już prawie 7000 km.

Mężczyzna pielgrzymuje do afrykańskiego Kibeho, miejsca objawień Matki Bożej w 1981 r. Nie jest beztroskim wagabundą, ale przedsiębiorcą. Nazywa się Piotr Chomicki i ma 33 lata. Wyruszył w drogę 12 października z sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie, gdyż właśnie tam zafascynował się tym afrykańskim sanktuarium.

Polski pielgrzym wędruje z intencją głoszenia pokojowego orędzia Matki Bożej. Jego pragnieniem jest uzyskać błogosławieństwo dla stworzenia nowego ruchu maryjnego, który ma powstać na bazie uznanych oficjalnie przez Kościół objawień z rwandyjskiego sanktuarium. Ruch ma przyciągać dzieci i młodzież, która coraz częściej odchodzi od Kościoła.

Piotr Chomicki pokonuje dziennie od 30 do 35 km. W Polsce korzystał z gościnności parafii katolickich. Na Słowacji nocował w hotelach i pensjonatach. W Budapeszcie gościny udzieli mu ojcowie paulini z „kościoła skalnego” u podnóża Wzgórza Gellerta. Trasa wędrówki biznesmena wiodła już przez Chorwację, Bośnię, Albanię, Grecję, Turcję i Ziemię Świętą.

Relacje z pielgrzymki Piotr Chomicki zamieszcza na swoim blogu na portalu www.kibeho.pl.

Trasa pielgrzymki
Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie – Częstochowa – Kraków – Budapeszt – Medjugorie – Efez (Turcja) – Adana (Turcja) – Addis Ababa (Etiopia) – Kenya - Kampala (Uganda) – Kibeho (Rwanda) Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kibeho .
Trasa w km: ok . 7 000 km
Czas przejścia: ok. 8 -10 miesięcy

- Bardzo dziękuję za modlitwy (skoro jeszcze idę, to znaczy, że Pan je wysłuchuje. Ja także pamiętam o Wszystkich w modlitwie, którzy uczestniczą ze mną duchowo w pielgrzymce .
Proszę, pamiętajcie dalej o mnie w modlitwach, bowiem jestem już na ostatniej prostej i pragnę dobiec do mety – jeżeli będzie taka Wola Boża. Pozdrawiam serdecznie! Odezwę się wkrótce jak będę już w Ruandzie! Z Bogiem - mówi polski pielgrzym.

Źródło: niezależna.pl

««Powrót

wersja do druku    wyślij znajomemu
POZOSTALE DZIALY SERWISU:
[ Strona główna ]      [ Zakon i jego historia ]      [ Rok Jubileuszowy ]      [ Pijarski Rok Powołaniowy 2012 ]      [ Pijarzy w Polsce ]      [ Biblia ]      [ Sakramenty ]      [ Kwartalnik eSPe ]      [ Pijarzy na świecie ]      [ Duszpasterstwo powołań ]      [ Modlitwa ]      [ Szukającym drogi ]      [ Humor ]     

1999-2014 © Wszelkie prawa zastrzeżone       Copyright pijarzy.pl :: Powered by AntCms