Księga gości    |    Kontakt    |    Adresy    |    Szukaj    |    Forum    |    Galeria    |    Kartki    |   
  Strona główna
  Pijarzy na świecie
       Japonia i Filipiny
       Wywiad z Prow. Kolumbii
       Indie
  Polscy Pijarzy na misjach
       Misje w Afryce, Kamerun
       Misje na Filipinach, Cebu
       Polscy Pijarzy na Białorusi
       Oczaków na Ukrainie
       Polscy Pijarzy w Czechach
       Wspólnota Przyjaciół Misji

E-mail
Hasło
 » Zapomnialem hasła
 » Załóż konto
 Tu jestes: Home :: Pijarzy na świecie :: Aktualności

Aktualności
Wielkanoc 2014
( 17 Kwietnia 2014 12:37)     czytano: (62)

  
  
   Niech  wielkanocna radość wypełnia Wasze serca nadzieją, pokojem i zjednoczy w radosnym, chrześcijańskim wyznaniu „Chrystus zmartwychwstał! On prawdziwie zmartwychwstał!”

Małe Misterium Paschalne w szkołach w Warszawie
( 16 Kwietnia 2014 13:55)     czytano: (45)

   Do tradycji szkoły pijarskiej w Warszawie wszedł już na stałe - dzień przygotowania do Wielkanocy. Dziś w Wielką Środę 16. 04. 2014 r.,  - gimnazjaliści wraz ze swoimi wychowawcami udali się do kina na film pt: " Syn Boży".  Dzieci klas IV - VI pod opieką s. Honoraty  uczestniczyły w małym misterium w kaplicy Objawień Matki Bożej, natomiast młodsze dzieci z klas O - III, uczestniczyły w Misterium w teatrze szkolnym.

Nasze pijarskie gimnazjum najlepsze w województwie w konkursie Taurona
( 16 Kwietnia 2014 13:42)     czytano: (43)

   Filmik autorstwa Piotra Wieczorka oraz Wiktora Zatylnego - uczniów pijarskiego Gimnazjum w Bolesławcu został nagrodzony 1 nagrodą w konkursie „Moje energetyczne perpetuum mobile” organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA”.

Rekolekcje Wielkopostne w kościele św. Piotra i Pawła w Maciejowej
( 16 Kwietnia 2014 09:46)     czytano: (58)

   Wielki Post powoli dobiega końca. W tym okresie, który przygotowuje chrześcijan do świętowania misteriów paschalnych, we wszystkich pijarskich parafiach i szkołach odbyły się Rekolekcje Wielkopostne.
W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Maciejowej tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne miały szczególny charakter. Chociaż parafia ta nie należy do Zakonu Pijarów, jednak jej proboszcz – ksiądz Grzegorz Krzystek – w tym roku zaprosił do poprowadzenia Rekolekcji kapłana z Zakonu Pijarów, o. Vitalija Siarko. Bowiem w kościele św. Piotra i Pawła w Maciejowej 50 lat temu zabity został pijar – o. Józef Górszczyk.

Niedziela Palmowa w Sanktuarium w Warszawie
( 15 Kwietnia 2014 14:30)     czytano: (59)

Niedziela Palmowa w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży w Warszawie była przeżywana bardzo uroczyście. Liturgię ubogaciła swoim śpiewem scholka dziecięca pod dyrekcją Pani Małgorzaty Trzaskalik - Wyrwy, w oprawę liturgii bardzo zaangazowali się również Skauci Europy. Dzieci ubrane były w stroje, które przypominały dzieci hebrajskie.

Droga Krzyżowa na Kopcu Powstania Warszawskiego
( 15 Kwietnia 2014 14:25)     czytano: (59)

   Od kilku lat Ojcowie Pijarzy  z Sanktuarium Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach  jeden raz w czasie Wielkiego Postu, przenoszą  nabożeństwo Drogi Krzyżowej z kościoła na Kopiec Powstania Warszawskiego.
Właśnie  w miniony piątek przed Niedzielą Palmową, 12 kwietnia 2014 r.   za krzyżem w plenerowej Drodze  Krzyżowej podążyli mieszkańcy Warszawy wraz z mieszkańcami Siekierek i księżmi Pijarami.

Niedziela Palmowa w Szczuczynie
( 15 Kwietnia 2014 14:06)     czytano: (33)

   Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Szczuczynie, ze względu na dużą liczbę uczestniczących - Msze św. sprawowane były na zewnątrz świątyni. Oczywiście w Niedzielę Palmową wielką popularnością prawie w każdej parafii cieszy się konkurs na najładniejszą lub na najwyższą palmę. Wydarzenie to miało miejsce również i w szczuczyńskiej parafii na zakończenie Mszy św. dla dzieci.

Droga Krzyżowa ulicami parafii w Rzeszowie
( 14 Kwietnia 2014 10:28)     czytano: (81)

  Wieczorem, w piątek 11 kwietnia, sprzed pijarskiego kościoła parafialnego, z krzyżem otoczonym pochodniami, lampionami a przede wszystkim wiernymi, przeszliśmy pośród domów rozważając stacje Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Krzyż nieśli parafianie reprezentujacy różne stany, zawody i służby, np. dzieci, młodzież, rodzice, grupy modlitewne, caritas parafialna, rada parafialna, pracownicy służby zdrowia oraz  odpowiedzialni za oświatę.

Relacja z Pijarskich Dni Skupienia
( 14 Kwietnia 2014 10:05)     czytano: (62)

   W dniach 4 – 6 kwietnia br. odbyły się kolejne Pijarskie Dni Skupienia. Tym razem adresowane były one przede wszystkim do chłopaków, którzy czynnie – poprzez pisanie komentarzy do Ewangelii - włączyli się w dzieło tworzenia naszego liturgiczno – biblijnego bloga.

Rekolekcje Wielkopostne w Szczuczynie
( 14 Kwietnia 2014 09:32)     czytano: (40)

  W ubiegłym tygodniu w dniach 9-11 kwietnia br., w Szczuczynie odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził marianin ks. Michał Ćwieczkowski z Żodzino z diecezji mińsko-mohylewskiej. Przeogromna Boże miłość, grzech niszczący ludzką naturę i Maryja, jako przykład osoby wierzącej stali się głównymi tematami trzydniowych rozważań przedświątecznych.

Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Elblągu
( 11 Kwietnia 2014 09:09)     czytano: (126)

  W dniach 9 - 10 kwietnia br. wspólnota elbląska miała zaszczyt gościć w swojej domowej kaplicy kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przyczyną tego nawiedzenia była peregrynacja kopii cudownego obrazu po męskich wspólnotach zakonnych w całej Polsce. Pomysłodawcą i inicjatorem tej akcji był Sługa Boży prymas Stefan Wyszyński. Jego zamysłem było aby obraz Świętej Matki dotarł do wszystkich miejsc gdzie się rodzą i wzrastają nowe powołania, tak by to Maryja była ich siłą i wzorem ofiarowania się Bogu.

Międzynarodowa wymiana młodzieży z Elbląga ze szkołami partnerskimi
( 10 Kwietnia 2014 15:30)     czytano: (68)

  Już po raz czternasty  Zespół Szkół Pijarskich im. Św. Mikołaja w Elblągu brał udział w wymianie międzynarodowej młodzieży ze szkołami partnerskimi Flatow Oberschule z Berlina oraz Teletta Gross Gymnasium z Leer.  Współpraca zaczęła się dla uczniów już w marcu 2007 roku, kiedy to wyjechali oni do Berlina i pracowali nad projektem dotyczącym niekonwencjonalnych metod pozyskiwania energii.

IV Rocznica Śmierci o. Józefa Jońca
( 9 Kwietnia 2014 22:40)     czytano: (137)

  Stowarzyszenie Parafiada im św. Józefa Kalasancjusza i Zakon Ojców Pijarów zaprasza w czwartą rocznicę tragedii smoleńskiej na modlitwę w intencji śp o. Józefa Jońca SP twórcy Parafiady.

Rekolekcje dla dzieci w Warszawie
( 9 Kwietnia 2014 10:05)     czytano: (100)


   W Warszawie w dniach 7 – 9 kwietnia 2014 r., – dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej oraz ze Szkoły Podstawowej nr. 3 przeżywają swoje rekolekcje wielkopostne, które prowadzą siostry Nazaretanki pod przewodnictwem s. Bogny z Warszawy – z sąsiedztwa z ul. Czerniakowskiej. Hasło rekolekcji: „Przyjaciel – największy skarb”.

Spotkanie Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich
( 8 Kwietnia 2014 12:57)     czytano: (122)

   W piątek 21 marca br. odbyło się na Wieczystej kolejne już spotkanie Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich. Z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej do grona Przyjaciół należy ponad 40 osób. Wszystkie one swoją modlitwą, a niektóre także swoimi ofiarami, wspierają działalność naszych Współbraci – misjonarzy.


  [ Archiwum ]
 (1-15)  (16-30)   »»  [ostatnia strona]POZOSTALE DZIALY SERWISU:
[ Strona główna ]      [ Zakon i jego historia ]      [ Rok Jubileuszowy ]      [ Pijarski Rok Powołaniowy 2012 ]      [ Pijarzy w Polsce ]      [ Biblia ]      [ Sakramenty ]      [ Kwartalnik eSPe ]      [ Pijarzy na świecie ]      [ Duszpasterstwo powołań ]      [ Modlitwa ]      [ Szukającym drogi ]      [ Humor ]     

1999-2014 © Wszelkie prawa zastrzeżone       Copyright pijarzy.pl :: Powered by AntCms