Cieplice-Jelenia Góra: Święto Ofiarowania Pańskiego i biegi narciarskie w Jakuszycach

W kosciele parafialnym w Cieplicach-Jeleniej Górze w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego na mszy św. o godz. 19.00 na wzór Najświętszej Maryi i św. Józefa rodzice ofiarowali Bogu swoje dzieci przygotowujące się do I Komunii.

Prosili, by Boża łaska i błogosławieństwo towarzyszyły im przez całe życie. Własnoręcznie napisane przez nich Akty Ofiarowania Dziecka Bogu zostały przyniesione w procesji do ołtarza, na którym pojawiło się i pojawia w każdej mszy św. "Światło prawdziwe, które oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi". Światłem tym jest Jezus, dlatego dziękowaliśmy Bogu, Ojcu światłości, który zesłał prawdziwe Światło, rozproszył ciemności i nas wszystkich uczynił jaśniejącymi.
Życzymy, aby dzieci wzrastały w mądrości i łasce u Boga.Galeria zdjęć

4 lutego LSO oraz schola miała możliwość podszkolić się na biegówkach w Jakuszycach pod okiem doświadczonych instruktorów. Pogoda w Jeleniej Górze odstraszyła połowę uczestników, jednak wytrwali mogli się zadziwić, kiedy promienie słońca witały nas w Jakuszycach. Ku zaskoczeniu większości - warunki były dobre, pogoda dopisała i tak mogliśmy zacząć solidny trening na biegówkach.
Dla wielu okazało się, że to nie taka prosta sprawa jeździć na biegówkach, trzeba poznać odpowiedni styl, ułożenie ciała itp. Co tu dużo pisać - było fantastycznie. Trening zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dziękuję rodzicom, którzy pomogli w organizacji tego wyjazdu. Jeszcze kilka takich treningów i można startować w Biegu Piastów :)

nad.: o.GS
wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 323 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone