Droga Krzyżowa na Kopcu Powstania Warszawskiego

7 kwietnia 2017 r., w piątek przed Niedzielą Palmową, odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kopcu Powstania Warszawskiego. Rozważania przygotował i nabożeństwo prowadził o. Radosław Torba SchP.

Rozważania odczytywali rodzice uczniów ze szkół podstawowych nr 3 i pijarskiej oraz uczestnicząca młodzież. Tematem medytacji były słowa ks. Jana Twardowskiego: „Miłość na śmierć nie umiera”. Śpiew animowały panie z parafialnego chóru Apparenti. Pozostałe funkcje pełniła Liturgiczna Służba Ołtarza.
Zdjęcia wykonał parafianin Jan Magrel.


Rekolekcje Wielkopostne  w Warszawie
W dniach 20-22.03.2017 r. uczniowie ze szkół podstawowych, z terenu parafii Matki Bożej Królowej Wyznawców w Warszawie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Wśród nich znaleźli się także uczniowie Pijarskiej Szkoły Podstawowej Kolegium Zakonu Pijarów. Rekolekcje prowadziły s. Maksymiliana i s. Rafała, nazaretanki. Głównym tematem rekolekcji był dar wiary, który od Pana Boga otrzymaliśmy oraz nasza, na niego odpowiedź. Siostry nawiązały również do przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Nie zabrakło również uwielbienia Pan Boga przez psalmy, hymny i pieśni pełne Ducha.
Rekolekcje wielkopostne w gimnazjum ( 15- 17.03.)prowadził o. Mariusz Siódmiak Sch.P.  z uczniami z Pijarskiego Liceum w Krakowie. Natomiast rekolekcje parafialne w dniach  26-29 marca 2017 ks. Andrzej Gieroń CM.Galeria zdjęć

Poświecenie figury Maryi Niepokalanej

W nocy z 29 na 30 grudnia nieznani sprawcy zniszczyli figurę NMP Niepokalanie Poczętej z kapliczki przy skrzyżowaniu ulic Siekierkowskiej i Gościniec.

W niedzielę, 8 stycznia, wspólnota parafialna modliła się, celebrując Mszę świętą i adorując Jezusa Chrystusa w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu i Najświętszej Maryi Pannie za ten akt zbezczeszczenia, prosząc o miłosierdzia i przemiany dla sprawców.

Dnia 21 marca 2017 r. Parafia otrzymała pismo z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów, która odmówiła „wszczęcia dochodzenia w sprawie dokonanego w dniach 29/30 grudnia 2016 r. w Warszawie przy skrzyżowaniu ulic uszkodzenia figurki Maryi poprzez jej zbicie czym spowodowano straty w kwocie nie większej niż 500 PLN na szkodę Parafii NMP Królowej Wyznawców tj. czyn z art. 288 par. 1 kk i na podstawie art. 17 par. 1 pkt 2 pkp z uwagi na fakt, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego a stanowi wykroczenie w myśl art. 124 kw.”

Dnia 26 marca 2017 r. została odprawiona Msza św. w intencji Fundatorów kapliczki i figury Maryi Niepokalanej i tych, którzy się o nią troszczą w ciągu roku. Po Mszy św. została poświęcona nowa figura Maryi Niepokalanej, ufundowana przez Pana Tomasza.

Dziękujemy wszystkim osobom, które uporządkowały kapliczkę i jej otoczenie, jak również tym, którzy wzięli udział w procesji.
Bóg Zapłać!

za: sanktuarium.pijarzy.plGaleria zdjęć

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 408 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone