Film o sile modlitwy różańcowej

11 maja 2017 r., w kinie Kijów w Krakowie odbyła się oficjalna premiera filmu dokumentalnego "Teraz i w godzinę śmierci". Od piątku 19 maja film można będzie zobaczyć na ekranach kin. Premierowy dokument stara się odpowiedzieć na pytanie jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa.

W filmie pokazane są autentyczne historie ludzi i społeczności. Ci, którzy się w nim wypowiadają, czasem nadal nie mogą uwierzyć w to, co ich spotkało. To opowieści bardzo mocne, które wstrząsną widzem i nikomu nie pozwolą przejść wobec nich obojętnie. Poetyka, narracja tego dzieła – tak jak to głosi tytuł – dotyka doczesności i mistyki wieczności. Wędrówkę z widzem zaczynamy teraz, od spraw czysto ludzkich, ale koniec drogi, po której idziemy, jest w wieczności, rzeczywistości, która nas po ludzku przerasta.
Poznamy wstrząsające historie – m.in. żołnierza ocalonego w Afganistanie, niezwykłe świadectwo nigeryjskiego biskupa Oliviera Dashe Doema, kobiety cudownie ocalałej z ludobójstwa w Rwandzie… - mówi reżyser filmu Mariusz Pilis.


Opinie o premierze filmu - tutaj

za: www.gloria24.pl


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 408 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone