Katechumenat dzieci

W pijarskiej parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach przez ostatnich kilka miesięcy miało miejsce przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do przyjęcia sakramentu chrztu św. Przygotowaniem dzieci (i rodziców) zajmował się o. Grzegorz z polecenia bp Zbigniewa Kiernikowskiego – Ordynariusza Diecezji Legnickiej.

Był to czas wzmożonej ewangelizacji, który kończył się zaliczeniem 13 kandydatów (z naszego dekanatu Jelenia Góra – Zachód) do grona katechumenów.
Obrzędu przyjęcia do katechumenatu dokonał ks. bp Zbigniew Kiernikowski. Każdy z  Katechumenów  otrzymał znak krzyża i Ewangelię, dwa drogowskazy chrześcijańskie, do rozumienia i działania w rzeczywistości dnia powszedniego. Ksiądz biskup zachęcił katechumenów do kształtowania swojego życie według zasad Chrystusowej Ewangelii.
Następnie w okresie wielkopostnym, duchowe i katechizacyjne przygotowanie katechumenów dopełniło się poprzez skrutynia i obrzędy przekazania Symbolu wiary oraz modlitwy Ojcze nasz. Na tę wyjątkową chwilę przybył również Ksiądz bp Zbigniew.
Uwieńczeniem drogi katechumenalnej dzieci w wieku szkolnym było przyjęcie sakramentu chrztu, podczas liturgii Wigilii Paschalnej. W naszej parafii ten wyjątkowy dzień miał miejsce 15 kwietnia 2017 roku, gdzie 6 dzieci zostało ochrzczonych. Chwała Bogu za ten wyjątkowy czas.
Spotkanie Boga w sakramentach to spotkanie z żywym Chrystusem, który powiedział: “Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). Świadomość Jego obecności to kamień węgielny naszej wiary i naszego chrześcijańskiego świadectwa. Łaska chrztu, łaska dziecięctwa Bożego, raz nam dana, jest w nas na zawsze. Ale ona nie działa automatycznie – musimy z nią współpracować, aby przynosiła owoce.

Zapraszamy do foto relacji…

nad.: o. GS


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 437 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone