Kolejne Rekolekcje Liturgiczne w naszym Seminarium

Ośmiu gimnazjalistów i licealistów - m.in. z naszych szkół w Łowiczu i z parafii w Łapszach Niżnych - wzięło udział w kolejnych rekolekcjach liturgicznych. W dniach 10 – 12 listopada br. gościliśmy ich w naszym pijarskim seminarium w Krakowie. Dla większości było to pierwsze takie spotkanie z naszym domem formacyjnym i z taką – stacjonarną - formą rekolekcji.

W czasie tych dni wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak lepiej przygotowywać się do spowiedzi św. i jak owocniej przeżywać ten sakrament. Uwrażliwialiśmy się na to, by liturgiczna posługa przy ołtarzu nigdy nie stała się zwykłą formalnością i by autentyczna troska o czyste serce cechowała każdego ministranta i lektora.
Korzystając z okazji, bardzo dziękuję tym Współbraciom, którzy umożliwili chłopcom ze swoich duszpasterstw przyjazd do Krakowa i udział w rekolekcjach.

o. Piotr Recki SchP


Rok kalendarzowy powoli dobiega końca. A w Kalendarium Duszpasterstwa Powołań jeszcze tylko jeden termin rekolekcji: 1 – 3 grudnia 2017. Tym razem turnus ten adresujemy do maturzystów i studentów.
Informacje i zgłoszenia: recki@pijarzy.pl     lub   666 – 397 - 538Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 220 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone