Kolejne rekolekcje powołaniowe w Rzeszowie

Dwunastu licealistów i studentów wzięło udział w kolejnych rekolekcjach powołaniowych, jakie w dniach 26 – 28 maja br. odbywały się w naszym pijarskim nowicjacie w Rzeszowie. Tematem rekolekcyjnych zamyśleń było Słowo Boże.

Wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego Słowo Boże jest dla nas tak ważne i co zrobić, by coraz bardziej ożywiać nim naszą codzienną modlitwę. Próbowaliśmy też wsłuchiwać się w Boże szepty (pustynia i adoracja) i odkrywać prawdę o tym, że Bóg mówi do nas także poprzez różne wydarzenia i osoby (krąg biblijny).
W programie – obok wspólnotowej i osobistej modlitwy oraz rekolekcyjnych nauk – znalazł się także czas na spacer po Rzeszowie. O. Grzegorz Misiura przybliżył rekolektantom historię pijarskiego Zakonu i opowiedział o początkach pobytu pijarów w tym mieście.
 
Były to już kolejne rekolekcje powołaniowe poświęcone Słowu Bożemu. Na najbliższe tygodnie zaplanowaliśmy jeszcze dwa takie turnusy: pierwszy w terminie 9 – 11 czerwca, drugi od 30 czerwca do 2 lipca. Tym razem miejscem rekolekcji będzie nasze seminarium w Krakowie. Więcej informacji i zgłoszenia na adres: powolania@pijarzy.pl
Bardzo dziękuję Rektorowi rzeszowskiej Wspólnoty o. Tomaszowi i wszystkim posługującym tam Współbraciom i Nowicjuszom za gościnne przyjęcie i stworzenie atmosfery, dzięki której wszyscy czuliśmy się jak w domu.

o. Piotr Recki SchP
duszpasterz powołań
 Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 552 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone