Łowicz: Znakomite wyniki egzaminu gimnazjalnego w Pijarskim Gimnazjum Królowej Pokoju oraz kolejne Święto Szkoły w Maurzycach

Jeszcze w kwietniu nasi uczniowie pełni niepokoju przystępowali do egzaminu gimnazjalnego, mimo że niektórzy z nich już wtedy nosili tytuły finalistów lub laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Dziś możemy stwierdzić, że obawy te były całkiem nieptrzebne, bo trzyletni trud 52 trzecioklasistów i ich nauczycieli przyniósł oczekiwane, dobre owoce.

Nasi uczniowie wypracowali znakomite wyniki, znacznie wyższe od średnich krajowych:

język angielski PP - 93,95 % (lepiej od średniej krajowej + 26,9 punktów procentowych)
język angielski PR - 84,82% (lepiej +35,8)
historia - 89,1 - (lepiej +30)
język polski - 85,6 (lepiej +15)
matematyka - 83,8 (lepiej +36,8)
część przyrodnicza - 74,7 (lepiej +22,7)

Serdecznie gratulujemy tak znakomitych wyników i życzymy Wam dalszych sukcesów naukowych już w liceum.Słońce nas nie zawiodło – kolejne Święto Szkoły w Maurzycach

Jeszcze w środę każdy z uczniów naszej szkóly ze zniecierpliwieniem wpatrywał się w smutne, pokryte chmurami niebo. Rzucało ono szary cień na wyjazd ponad sześciuset osób rowerami do Maurzyc. A grill już naszykowano, ciasta upieczono, rowery wyciągnięto z piwnic, piosenki o lecie przygotowano. Czy wobec tego lato mogło zawieźć i tak jak w piosence przygotowanej przez 1a mogło okazać się deszczowe na „przekór ludziom”?

W czwartek nieśmiałe promienie słońca wychylały się zza porannych chmur. Wszystko wskazywało na to, że Opatrzność czuwa nad naszą szkołą i zgodnie z tradycją przemierzymy rowerami drogę pomiędzy Łowiczem a Maurzycami. Tuż po 8 szkoła zaroiła się od dwuśladów. Ci, którzy mieli jechać po raz pierwszy, byli wyraźnie podekscytowani i słuchali rad doświadczonych wyg.

Droga minęła wszystkim na miłych rozmowach, które ucichły, gdy cała społeczność szkoły – rodzice, nauczyciele, uczniowie - udała się na uroczystą mszę świętą. A później przyszedł czas na zabawy. Odbył się między innymi konkurs związany z piosenkami o lecie. Nie zabrakło oryginalnych występów – samodzielnie napisanych tekstów, szpagatów, kolorowych przebrań. Uczniowie brali także udział w biegach oraz przeciąganiu liny. Gdzieś z boku toczyła się loteria fantowa, a wokół rozchodził się zapach ciast oraz kiełbasek z grilla. Ci o spokojniejszej naturze mogli oddać się malowaniu w plenerze. Na koniec zgromadziliśmy się przy kapliczce, by wspólnie podziękować Matce Bożej za kolejne wspaniałe Święto Szkoły. Z uśmiechniętymi, opalonymi buziami wróciliśmy do Łowicza.Galeria zdjęć

Spotkanie z marszałkiem seniorem Sejmu RP


We wtorek 30 maja 2017 r. uczniowie klas Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu mieli możliwość spotkania z marszałkiem seniorem Sejmu RP VIII kadencji p. Kornelem Morawieckim, ojcem obecnego wiceprezesa Rady Ministrów i ministra rozwoju oraz ministra finansów Mateusza Morawieckiego. Gość w okresie PRL był opozycjonistą, delegatem na I Zjazd Krajowy NSZZ "Solidarność" w 1981 r. W czasie stanu wojennego założył organizację Solidarność Walcząca.
W czasie spotkania pan marszałek senior podzielił się wiedzą o działalności Sejmu. Zwrócił uwagę na nadmiar uchwalanych przez Sejm ustaw, co nazwał inflacją legislacyjną. Pan Kornel Morawiecki, jako członek sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży przedstawił również założenia reformy oświatowej, która zostanie wprowadzona od 1 września 2017 r.

Gość wspominał również początki Solidarności i czas stanu wojennego. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Pytali m. in. o stosunek pana marszałka seniora do Unii Europejskiej.
Było to ważne spotkanie dla uczniów, gdyż mogli rozmawiać z osobą, która działała w okresie PRL w opozycji, zaś dziś jest współtwórcą polskiej sceny politycznej


więcej o wydarzeniach z ŁowiczaGaleria zdjęć

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 420 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone