Młodzi chórzyści i ministranci z Warszawy z wizytą w Siedlcach

20 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Duszpastersko-Charytatywnego przy Kurii Siedleckiej odbył się zorganizowany przez Komisję ds. Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, Diecezjalny Dzień Skupienia dla Muzyków Kościelnych.

Spotkanie poświęcone było tematyce udziału dzieci w przygotowaniu i przebiegu liturgii, w szczególności zaś ich liturgicznej aktywności muzycznej. Ks. Waldemar Mróz omówił Dyrektorium o Mszach Św. z udziałem dzieci (dokument z 1973 roku) oraz dalsze wytyczne regulujące te sprawy. Wymiar praktyczny przygotowywania dzieci do śpiewu w liturgii oraz działań muzycznych związanych z uroczystością I Komunii Świętej omówiła Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa.

Gościem specjalnym spotkania był kościelny chór dziecięcy Piccolo Coro Calasanziano działający przy pijarskiej Parafii MB Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach. Ten działający od trzech lat zespół, w którym śpiewają dzieci w wieku 6-13 lat, zaprezentował krótki warsztat muzyczny, a następnie uczestniczył we Mszy Św. w katedrze o godz. 12:00 wykonując śpiewy liturgiczne. Homilię podczas Mszy Św. wygłosił Ks. Biskup Piotr Sawczuk, kierując słowa wdzięczności i zachęty do muzyków kościelnych pracujących w diecezji, zaś liturgię sprawował ks. prof. Michał Szulik - duszpasterz muzyków kościelnych, który w szczególny sposób podziękował najmłodszym muzykom-chórzystom i służbie liturgicznej za świeżość i piękno śpiewu oraz pobożność posługi liturgicznej 12-osobowej grupie ministrantów z warszawskiej parafii pijarskiej, którzy gościli w Siedlcach wraz z chórzystami.

Młodzi chórzyści odwiedzili także w wolnym czasie Muzeum Diecezjalne w Siedlcach oraz Katolickie Radio Podlasie. Rozegrali także mecz piłki nożnej z ministrantami parafii katedralnej.
 
Małgorzata Trzaskalik – Wyrwa
 
Źródło:
http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/diecezjalny-dzien-skupienia-dla-muzykow-koscielnych--2181d.html

informacja  Radio Podlasie
http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/ministranci-z-warszawy-zwiedzili-nasze-radio-3fd1.htmlGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 511 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone