Orszak Trzech Króli - relacja z Warszawy

6 stycznia w całej Polsce odbył się Orszak Trzech Króli. Mówi się, że mimo mrozu, przenikliwego wiatru i wszelkich przeciwności, wzięło w nim udział 1 mln uczestników!

Już po raz dziewiąty tłumy wyruszyły za Gwiazdą Betlejemską i Trzema Królami z barwnymi orszakami, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. W tym roku Orszak odbywał się pod hasłem: „POKÓJ I DOBRO”.
Święto Trzech Króli to okazja do odkrywania bogactwa tradycji i zwyczajów związanych z wyjątkowo pięknymi w Polsce Świętami Bożego Narodzenia. Orszak Trzech Króli systematycznie przywraca zwyczaj wystawiania jasełek, budowania szopek bożonarodzeniowych, wspólnego śpiewania kolęd. Inspiruje do sięgania do dawnych tradycji i tworzenia nowych zwyczajów.
Symbolem Orszaku Trzech Króli stały się papierowe korony, które rozdawane były uczestnikom Orszaków wraz z okolicznościowymi naklejkami i śpiewnikami kolęd.
Nasza pijarska szkoła w Warszawie  licznie uczestniczyła w Orszaku w liczbie około 100 osób, pełniąc przeróżne funkcje. Uczniowie wcielili się w role: rycerzy, dwórek, darowych, wolontariatu, chóru. Doceniamy zaangażowanie naszych rodziców, nauczycieli i dziękujemy: za udział w roli króla azjatyckiego, udział w straży ojcowskiej, w roli mapowego, fotoreporterom, flagowym, za udział w wolontariacie, opiekę wolontariatu, opiekę dwórek i rycerzy, logistykę, opiekę do zwierząt oraz koordynatorom: chóru, konkursu szopek oraz strojów.
Dziękujemy wszystkim Organizatorom za zaangażowanie i serca pełne wiary, że wszystko się powiedzie! Dziękujemy uczestnikom: dzieciom w koronach, rodzicom ze śpiewnikami w dłoni, każdemu z uśmiechem na twarzy, kroczącemu, by oddać pokłon Jezusowi!

Cieszymy się, że ta wspaniała inicjatywa powrotu do radosnego, bogatego w tradycje świętowania Objawienia Pańskiego, połączyła Polaków.
Niech prowadzi nas Gwiazda... Już za rok :-)

nad.: o.SPGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 459 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone