Patrocinium w Centrum Kultury Calasanz-Rakowice

Mnóstwo kolorowych twarzy dzieci można było zobaczyć 2 grudnia br. w budynku Liceum Pijarów przy ul. Akacjowej. To wszystko z powodu odbywającego się festynu z okazji Święta Opieki św. Józefa Kalasancjusza 2017 r.

Pierwszą część spotkania wypełniły dwa występy artystów – nieco starszych, prezentujących spektakl pt. Żelazo, złoto srebro (scenariusz o. M. Pindelski SP) i tych młodszych, należących do scholi parafialnej Anielskie Echo. Wszystko wokół naszego świętego.
Druga część nie odbiegała od tematu, jednak tu dominowała rywalizacja. Konkurencje sportowe, konkurs plastyczny i ortograficzny. Jak na pijarów przystało, trzeba było się czegoś nauczyć, więc był również mini kurs pierwszej pomocy, czy też tworzenia zwierząt z balonów. Później zostały już tylko tańce, prowadzone z wielkim entuzjazmem przez kleryków WSD Zakonu Pijarów, które cieszyły się powodzeniem nie tylko dzieci, ale też rodziców. Miłym dopełnieniem były różne zabawy prowadzone przez animatorki z Pijarskiego Liceum.
Rodzice podziwiali swoje pociechy racząc się kawą i ciastkami w kawiarence rodzica. Natomiast o. Łukasz zajął męską część młodzieży grami planszowymi, a nawet pojawił się x-box. Czas upłynął nam bardzo szybko i radośnie. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tej imprezy. Już dziś zapraszamy na następny rok do wspólnego świętowania, ale też i współorganizowania tego wydarzenia.

nad.: o. Rafał Stenka SPGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 326 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone