Pielgrzymka klas 3 do Sanktuarium na Siekierkach w Warszawie

Dnia 10 marca 2017 roku w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży w Warszawie odbyła sie Ogólnopolska Pielgrzymka Trzeciogimnazjalistów Szkół Pijarskich. Do Warszawy przyjechali uczniowie z Katowic, Krakowa, Poznania i Łowicza. Łącznie było nas około 300 osób.

Nasi goście zaczęli zjeżdżać się około godziny 10.00. Po poczęstunku (ciastka, kawa lub herbata) udali się do szkolnego teatru. Tam, kilka minut po godzinie 11, oglądnięto prezentację dotyczącą Weteranów wojennych (przygotowaną przez nich samych). Mogliśmy dowiedzieć się z niej wielu ciekawych informacji np. o tym, że pierwszym krajem, do którego polscy żołnierze wyruszyli z misją pokojową, była Korea. Jeden z nich opowiedział nam również swoją niezwykłą i wzruszającą historię o tym, jak ledwo ocalał z patrolu w Afganistanie, w trakcie którego stracił lewą rękę. Wystąpienie Weteranów trwało do godziny 13:30. Po jego zakończeniu niezwłocznie udaliśmy się na Mszę świętą w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży.
Ostatnim punktem planu był obiad dla naszych gości, po którym większość udała się w drogę powrotną do domów, natomiast reszta na dalsze zwiedzanie naszej pięknej stolicy Polski - Warszawy. Z pewnością to spotkanie było dla nas wszystkich niezwykłym i niezapomnianym przeżyciem.
 
nad.: Aleksandra Pyjor i Paulina Sawicka z klasy 3B, uczennice z Pijarskiego Gimnazjum w Warszawie
 

 

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 283 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone