Pierwszaki z Elbląga na Festiwalu Nauki oraz Copa de Calasanz w szkole

Dnia 25.05 br., klasa 1 Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu wybrała się na Festiwal Nauki do PWSZ.

Uczniowie wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach:
- "Domowe laboratorium kosmetyczne" (jak w prosty i tani sposób można zrobić skuteczne kosmetyki),
- "Jakie to proste- doświadczenia przyrodnicze" (dzieci wzięły udział w różnego rodzaju pokazach i dowiedziały się, że robiąc proste doświadczenia mogą być jak magik zadziwiający publiczność swoimi sztuczkami),
- "Smaki Polski i Świata - laboratorium młodego odkrywcy" (na stoisku zainteresowani uczniowie podejmowali próby rozpoznania różnych produktów tylko je smakując, a w zamian otrzymywali nagrody),
- "Zabawy z fizyką" - (jak skonstruować samemu proste zabawki). Pierwszaki miały również okazję wziąć udział w pokazie sprzętu policyjnego i wojskowego.

Natomiast w dniu 26.05 odbyło się spotkanie z popularnym autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kazdepke. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Jak wieść niesie (od samego autora) postać Kacpra, bohatera  jednej z jego książek została stworzona na podobieństwo jego syna, a Kuba i Buba to tak naprawdę dzieci jego sąsiadów.
Dzieci miały okazję w czasie spotkania zakupić wybrane przez siebie książki oraz otrzymać pamiątkowy wpis do książki od pana Grzegorza.

Galeria zdjęć

W czwartek, 25 maja, odbyły się w naszej szkole nietypowe rozgrywki sportowe pod patronatem św. Józefa Kalasanjusza.
Copa de Calasanz pomagało uczniom rozwijać się wedle hasła pijarskiego Stowarzyszenia PARAFIADA: Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało. Na pierwszej godzinie lekcyjnej w poszczególnych konkurencjach mogli wykazać się uczniowie gimnazjum, zdobywając punkty i pracując na szczególne nagrody. Trafiających piłeczką do celu, skaczących na skakance, rozwiązujących łamigłówki matematyczne lub strzelających do bramki - takich gimnazjalistów nie ogląda się na co dzień.
Druga godzina zajęć szkolnych była przygotowana z myślą o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Podstawówka nie próżnowała w swoich sportowych wyczynach. Wszystkie dzieci układały puzzle, celowały ringo do celu oraz rzucały do kosza, czasem przy niesamowitej pomocy starszych kolegów z liceum. Nie zabrakło również w całym wydarzeniu nauczycieli! W tłumie uczniów można było dostrzec panią Agnieszkę Branecką, która wykonywała zadania, zdobywając pieczątki w każdej kategorii. Nauczycielom udało się również zdobyć nagrody - lizaki lub batony. Każdy, kto wykonał wszystkie zadania, mógł wylosować słodki poczęstunek oraz talon na dzień bez pytania. Uczniowie na długo zapamiętają ten szczególny Dzień Kalasantyński, a przynajmniej do momentu, kiedy wszystkie nagrody nie zostaną wykorzystane!

za: elblag.pijarzy.pl


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 439 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone