Pierwsze śluby zakonne w Rzeszowie

12 września w Święto Patronalne Zakonu Pijarów Imienia Maryi trzej nowicjusze pijarscy Arkadiusz z Radzynia Podlaskiego, Paweł ze Szczuczyna na Białorusi i Aleksander z Mińska złożyli śluby proste i przyjęli habit zakonny. Uroczystości przewodniczył o. Prowincjał Józef Matras przy udziale wielu współbraci i kapłanów diecezjalnych, sióstr pijarek oraz krewnych neoprofesów i parafian z  Rzeszowa - Wilkowyi.


Jednocześnie dwóch młodych ludzi: Lubosz i Michał, obaj ze Słowacji rozpoczęli nowicjat.  Wcześniej odbywali wszyscy pięciodniowe rekolekcje, które głosił o. Eugeniusz Grzywacz z Hebdowa.

Nowicjat obejmuje trzy elementy:czas, miejsce i proces wewnętrzny. Nowicjat pijarski trwa jeden pełny rok. Odbywa się on w wyznaczonym miejscu- w naszym przypadku w Rzeszowie i jest czasem formacji obejmującym zarówno sferę ducha jak i formacji ludzkiej a także intelektualnej. Dziękujemy Bogu za wspomnianych Współbraci wchodzących na drogę życia zakonnego i prosimy Pana żniwa aby wyprawił nowych robotników na żniwo swoje.
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 1602 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone