Podróże kulinarne i inne atrakcje w przedszkolu w Warszawie

W miesiącach luty i marzec dzieci z pijarskiego przedszkola w Warszawie na Siekierkach wybrały się w kulinarną podróż do Chin, Wietnamu, Japonii i Libanu. Pomimo różnicy smaków, zarówno obiady jak i orientalne podwieczorki bardzo smakowały, a najbardziej własnoręcznie zrobione sushi.


W ramach programu "Mały Europejczyk zwiedza świat" wybraliśmy się do Japonii. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe kimono i usłyszeć baśń japońską.
1 marca, w środę w grupie Pingwiny odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Dzieci utrwalały nazwy miesięcy i poznawały cechy odpowiadające poszczególnym miesiącom. Pingwiny wykonały również własny kalendarz, a u Flamingów odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. "Co wiemy o zwierzętach?"
W marcu odbyły się eliminacje do pierwszego przedszkolnego konkursu recytatorskiego pt. "Brzechwa Dzieciom":) Chętne Dzieci z grup Pandy, Flamingi, Pancerniki i Pingwiny recytowały wiersze jednego z ulubionych autorów wierszy dziecięcych. Do finału, który odbędzie się 31 marca, przeszło dziesięcioro dzieci. Finalistom życzymy powodzenia.

nad.: ISGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 208 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone