Rekolekcje dla pijarskich Współpracowników Świeckich Gietrzwałd 3 - 9 lipca 2017

W Gietrzwałdzie spotkali się nauczyciele ze szkół pijarskich (Bolesławiec, Elbląg, Katowice, Kraków, Łowicz, Poznań i Warszawa), by uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez o. Marka Kudacha, któremu pomagał kleryk Tomasz.

Każdy dzień wypełniony był modlitwą i rozważaniem słowa Bożego. Rano schodziliśmy do kaplicy, by odmówić Jutrznię. Po śniadaniu odbywała się konferencja, a następnie medytacja przed Najświętszym Sakramentem. W południe uczestniczyliśmy w Eucharystii, a po obiedzie w ramach wolnego czasu odbywały się nasze wycieczki i spacery po urokliwej okolicy.
Zwiedziliśmy Olsztyn, odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego zwane potocznie skansenem w Olsztynku, chodziliśmy po polach Grunwaldu. 
W wolnym czasie odwiedzaliśmy także Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Istnieje tu od XVI w. kult związany z Matką Boską i obrazem Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Miejscowość stała się sławna dzięki objawieniom, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r.  Rok 2017, to czas szczególny, bowiem w tym roku przeżywamy 140. rocznicę objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Często udawaliśmy się też do źródełka, które pobłogosławiła Matka Boża. Uczestniczyliśmy w Apelach Jasnogórskich u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Po południu odbywały się Nieszpory oraz spotkania w grupach, podcza których dzieliliśmy się refleksjami na temat wybranych fragmentów Pisma Świętego. Po kolacji gromadziliśmy się na pogodne wieczorki integracyjne.  Udało się też oglądnąć film pt. "Chata". W piątek zaś odbyliśmy Drogę Krzyżową, idąc pięknymi gietrzwałdzkimi błoniami, na których ustawiono kapliczki z figurami przedstawiającymi sceny z Męki Pańskiej.
W wolnych chwilach mogliśmy też zapoznać się z literaturą dotyczącą Biblii, którą polecił nam o. Marek.
Czas spędzony na takich rekolekcjach na pewno przyniesie owoce.

nad.: BRGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 632 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone