Rekolekcje wielkopostne w parafii rakowickiej

W dniach od 27 do 29 marca br.,w parafii Najświetszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64, które poprowadzili państwo Małgorzata i Mirosław Ciuraszkiewiczowie z Częstochowy.

Nauki rekolekcyjne odbywały się w szkole. Najważniejsze prawdy naszej wiary – że Bóg nas kocha, że przez grzech oddalamy się od niego, że Jezus za nas umarł i że Bóg zesłał nam Ducha Świętego, który nas prowadzi we wspólnocie Kościoła – zaproszeni goście przedstawiali dzieciom w atrakcyjny sposób. Filtrowanie brudnej wody, mieszanie herbaty, łamanie patyków – to tylko niektóre zaproponowane dynamiki. Dzieci nie były tylko biernym słuchaczami, ale zostały włączone w żywą modlitwę, a przez to miały możliwość doświadczyć obecności Boga żyjącego i działającego dziś. We wszystkie dni każdy rocznik miał osobne spotkanie z prowadzącymi. Ponadto we wtorek dzieci z klas IV – VI udały się do kościoła na spowiedź, natomiast na zakończenie rekolekcji cała szkoła udała się na Eucharystię.

Natomiast tydzień wcześniej w dniach 19 – 22 marca odbyły się w parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadził o. Ludwik Łabuda, redemptorysta.

nad.: Parafia Najśw. Imienia Maryi Kraków-Rakowice
Galeria zdjęć za: http://rakowice.pijarzy.pl/rekolekcje-wielkopostne-dla-dzieci/Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 459 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone