Rekolekcje Wielkopostne z mocnym uderzeniem NA CHWAŁĘ PANA

Od 5 do 7 marca br., najmłodsi parafianie: dzieci i młodzież z Cieplic przeżywali Rekolekcje Wielkopostne o tematyce „Idźcie i głoście".

Prowadził je muzyczny zespól ewangelizacyjny „Testimonium” z Górnego Śląska. „Testimonium” znaczy świadectwo, więc członkowie zespołu dzielili się swoim doświadczeniem wiary śpiewając i grając na chwałę Boga.
Dzieci miały okazję doświadczyć tej ewangelizacji w mocnych decybelach, co było dla niektórych zaskoczeniem. Mogły też sprawdzić swoją wiedzę religijną w nagradzanych konkursach. Każdy utwór muzyczny poparty był osobistym świadectwem wiary lidera zespołu i zachęceniem do naśladowania Chrystusa w codziennym życiu.
Jezus, zanim wstąpił do nieba, wezwał swoich uczniów, by szli na cały świat i głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu (por. Mk 16,15). Zespół czyni to już od 15 lat. My też jesteśmy uczniami Jezusa, którzy są wezwani, by żyć wg wartości ewangelicznych. Każdego dnia możemy nieść dobre słowo, okazać życzliwość choćby poprzez uśmiech i przyczynić się do lawiny dobra. Sprawdziliśmy to na rekolekcjach. Może też z tego powodu piosenka pt. „Lawina” stała się hitem rekolekcji.
Dziękujemy zespołowi „Testimonium” za świadectwo wiary i dzielenie się swoimi talentami na większą chwałę Boga oraz Dyrekcji SP6 za życzliwość i udostępnienie sali gimnastycznej na czas rekolekcji. Bogu niech będą dzięki”.
EJGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 301 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone