Rozważania


Opublikowano: 21 Lutego 2017

"Jeżeli kocham" - rozważanie o miłości Ks. Jana Twardowskiego

więcej
Opublikowano: 8 Lutego 2017

„Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg: «wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1,49)”.

więcej
Opublikowano: 30 Stycznia 2017

List Komisji ds. Instytutów Życia Zakonnego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2017 roku

więcej
Opublikowano: 18 Stycznia 2017

W świecie, w którym właściwie każde miejsce obserwuje oko kamery a każdą ludzką aktywność – w tym tę najbardziej intymną – pokazano w reality show, potrzeba miejsc okrytych pewną tajemnicą. Takim miejscem jest z pewnością seminarium. Jego charakter wynika z funkcji jaką pełni – a służy przecież rozeznaniu powołania, które św. Jan Paweł II określał jako „dar i tajemnicę”.

więcej
Opublikowano: 13 Stycznia 2017

List Papieża do młodych z okazji prezentacji Dokumentu Przygotowawczego XV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

więcej
Opublikowano: 29 Grudnia 2016

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi to najstarsze maryjne święto. Podkreśla ono wagę Jej macierzyństwa.

więcej
Opublikowano: 20 Grudnia 2016

Ks. prof. Naumowicz opowiada o prawdziwej genezie bożonarodzeniowego drzewka

więcej
Opublikowano: 19 Grudnia 2016

Przed nami święta Bożego Narodzenia. Tyle razy je przeżywaliśmy, a przecież zawsze czekamy na nie z radością i nadzieją. Szczególnym momentem tych świąt jest Wigilia.

więcej
Opublikowano: 9 Grudnia 2016

Wiersz ks. Jana Twardowskiego  "Czekanie"

więcej
Opublikowano: 6 Grudnia 2016

Godzina Łaski –  przypada 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i...

więcej
Opublikowano: 5 Grudnia 2016

6 grudnia, w dniu Świętego Mikołaja, obchodzimy mikołajki. Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa, który zasłynął z pomocy jakiej udzielał potrzebującym.

więcej
Opublikowano: 28 Listopada 2016

W niedzielę 27 listopada w Kościele katolickim rozpoczął się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa.

więcej
Opublikowano: 23 Listopada 2016

Radość chrześcijańska to radość w Duchu Świętym. Poruszamy się i żyjemy w świecie stworzonym przez Boga i oddanym człowiekowi we władanie. Żyjemy więc otoczeni dobrem pochodzącym z rąk Boga.

więcej
Opublikowano: 10 Listopada 2016

 Miłość Ojczyzny dyktuje nam czwarte przykazanie Boże. Katechizm Kościoła Katolickiego przypomniał (w art. 2239), że "miłość Ojczyzny i służba Ojczyźnie pochodzą z obowiązku wdzięczności i z porządku miłości". Jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za dobro wspólne.

więcej
Opublikowano: 3 Listopada 2016

Media ogrywają w naszym życiu coraz większą rolę, Kościół często przypomina o zagrożeniach, jakie niosą one dla współczesnego człowieka. Z drugiej jednak strony, widzi w nich także szansę do przekazywania Ewangelii olbrzymiej rzeszy ludzi.

więcej
Opublikowano: 27 Października 2016

Papież Franciszek corocznie wzywa wiernych do zakazu obchodów Halloween. Ojciec święty, podobnie jak jego poprzednik Benedykt XVI wskazuje na świadectwa egzorcystów, którzy widzą groźne demoniczne opętania wśród dzieci, bawiących się wcześniej w Halloween. 

więcej
Opublikowano: 18 Października 2016

Światowe Dni Młodzieży zakończyły się już blisko trzy miesiące temu. Na Błoniach i Campus Misericordiae nie ma już śladu po uroczystościach. Co zrobić, aby ten czas nie pozostał tylko w naszych wspomnieniach i ten wielki „kapitał” nie rozpłynął się w chmurze, jak samolot papieski zaraz po starcie z Balic?

więcej
Opublikowano: 17 Października 2016

Szanowni i Drodzy, Światowe Dni Młodzieży dostarczyły nam tak wielu przeżyć i wzruszeń, że wciąż nimi żyjemy i one żyją w nas.  Podczas lipcowych Wydarzeń udało nam się stworzyć wspólnotę, która trwa i która powinna rosnąć w siłę.

więcej
Opublikowano: 27 Września 2016

Miesiąc październik to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o modlitwie ciągłej, którą zanosimy poprzez Maryję, odmawiając różaniec.

więcej
Opublikowano: 21 Września 2016

List do Nauczycieli  i Współpracowników pijarskich na Dzień Kalasantyński 25 września 2016

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone