Rozważania


Opublikowano: 12 Kwietnia 2018

Nie co innego, tylko grzech sprowadza Syna Bożego na ziemię. Bóg stworzył człowieka z miłości i dla miłości. Zawiera Bóg z człowiekiem przymierze miłości. Gwarantuje mu szczęście. Wszystko przekreśla jednak grzech nieposłuszeństwa. Człowiek wybiera siebie, a nie Boga. Musi opuścić raj, ale Ojciec, który kocha obiecuje ostateczne zwycięstwo nad kusicielem.

więcej
Opublikowano: 3 Kwietnia 2018

"Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: »Abrahamie!«. A gdy on odpowiedział: »Oto jestem«, powiedział: »Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę«". (Rdz 22, 1-2)

więcej
Opublikowano: 9 Marca 2018

Co dzisiaj jednoczy ludzi między sobą? Tym, co powinno ich jednoczyć, jest osoba Jezusa Chrystusa. On nas powinien jednoczyć. On jest Dobrym Pasterzem troszczącym się o nas. Czy w Nim odnajduję siebie i mojego bliźniego?

więcej
Opublikowano: 7 Marca 2018

W tym miesiącu wezwanie litanii zachęca nas, abyśmy zobaczyli Serce Jezusa pełne pokoju, a zarazem zawsze gotowe do pojednania.

więcej
Opublikowano: 20 Lutego 2018

Redemptoryści kontynuują kilkuletnią tradycję proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu

więcej
Opublikowano: 13 Lutego 2018

"Pora Miłosierdzia" Wielki Post i Wielkanoc z Catherine Doherty to przewodnik paschalny oparty zarówno na duchowości Wschodu jak i Zachodu, który może pomóc Czytelnikowi odnowić w sobie pragnienie Boga, noszone gdzieś głęboko w sercu...

więcej
Opublikowano: 1 Lutego 2018

Jest Serce Jezusa naszym życiem i zmartwychwstaniem, gdyż serce to Miłość, a miłość to życie i to życie bez końca. Miłość bowiem nigdy nie umiera, wszystko przetrwa i nigdy nie ustanie. Wypowiadając wezwanie litanijne, trzeba nam dziękować za dar życia, którego źródłem jest Bóg kochający nas bez miary i rodzący nas nieustannie z miłości.

więcej
Opublikowano: 17 Stycznia 2018

W polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż tego dnia święci się świece. Wiecie, jaka jest jego tradycja? Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził papież Gelazy I (zm. 496 r.). Jest ono nawiązaniem do ewangelicznego opisu ofiarowania Jezusa. 40 dni po Jego narodzinach Maryja i Józef zanieśli dzieciątko do świątyni w Jerozolimie, by zgodnie z prawem mojżeszowym ofiarować Je Bogu w...

więcej
Opublikowano: 11 Stycznia 2018

Niech św. Józef Kalasancjusz będzie dla nas wzorem w zbliżaniu się do Boga. słowo Kalasancjusza Św. Józef  Kalasancjusz mówi do mnie w tym miesiącu:       Chciałbym, żeby sprawiono przyjemność panu Vito Santiago i pani Angelice, jego małżonce. Choć nasz zakon czyni wiele, to oni zasługują na jeszcze więcej, a nie wszyscy potrafią dziękować za otrzymane dobrodziejstwa....

więcej
Opublikowano: 22 Grudnia 2017

   Trzej mędrcy przybyli prawdopodobnie z Arabii, Etiopii i dorzecza Tygrysau i Eufratu. Tradycja mówi, że nazywali się Kacper, Melchior i Baltazar. Ich przybycie do nowo narodzonego Jezusa opisuje św. Mateusz w Ewangelii. Podążając za gwiazdą betlejemską przybyli do Betlejem i oddali Dziecięciu pokłon oraz złożyli Mu złoto, kadzidło i mirrę, widząc w Nim zapowiedzianego przez proroków nowego króla.

więcej
Opublikowano: 15 Grudnia 2017

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło ze sobą radość, pokój, nadzieję i miłość.

więcej
Opublikowano: 1 Grudnia 2017

„BÓG SIĘ RODZI, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony! Ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice Nieskończony! Wzgardzony, okryty chwałą, śmiertelny Król nad wiekami, A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami!“  

więcej
Opublikowano: 1 Grudnia 2017

Teraz pomyśl o 10 przykazaniach, Bóg powiedział: „Nie będziesz miał innych Bogów ani bożków. Nie czyń sobie bożków. Nie używaj Mojego imienia na daremno. Przestrzegaj szabatu jako świętego dnia. Szanuj swego ojca i matkę. Nie morduj. Nie cudzołóż. Nie kradnij. Nie składaj fałszywego świadectwa”. To tylko 9 z 10 przykazań. Jest możliwe, aby ktoś przestrzegał bez pomocy Ducha Świętego ich...

więcej
Opublikowano: 10 Listopada 2017

Każdy z nas jest potrzebny. Karmimy się sobą – wzajemną obecnością, ofiarowanym czasem, zaangażowaniem. Każdy z nas chce czuć się potrzebnym. Pragniemy dawać siebie, wspierać, pomagać. Czasem jednak możemy czuć się zbędni, bezużyteczni. Zdarza się, że nasza pomoc zostaje odrzucona. Jak zatem realizować w swoim życiu potrzebę bycia potrzebnym? Na co zwrócić uwagę, pomagając? Jak pomagać, nie narzucając się?  

więcej
Opublikowano: 13 Października 2017

''Nikt nie umiera, dopóki żyje w sercach tych, którzy zostają". Ta myśl prześwieca nam w tym szczególnym dniu - Wszystkich Świętych.

więcej
Opublikowano: 9 Października 2017

Polscy pijarzy wspominają błogosławionego Piotra Casani 16 października, a wspomnienie liturgiczne w Kościele rzymskokatolickim obchodzone jest 17 października.

więcej
Opublikowano: 29 Września 2017

 Fatima – uroczyste obchody stulecia zakończenia objawień Jedna z największych portugalskich orkiestr symfonicznych - Fundacji Gulbenkiana wykona koncert z okazji stulecia zakończenia objawień w Fatimie.

więcej
Opublikowano: 18 Września 2017

Św. Józef Kalasancjusz przybył do Rzymu na poszukiwania kościelnego beneficjum, a znalazł skarb o wiele większy. A stało się to w sposób paradoksalny…

więcej
Opublikowano: 1 Września 2017

W swoim miłosierdziu Bóg troszczy się o nas. Miłosierdzie to miłość, która ocala słabość, niedolę materialną i duchową człowieka.

więcej
Opublikowano: 17 Sierpnia 2017

Jan Jakub Twardowski  (ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie , zm. 18 stycznia 2006 w Warszawie) – polski ksiądz rzymskokatolicki , prałat honorowy Jego Świątobliwości, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej .

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone