Wszystkie informacje


Opublikowano: 21 Lutego 2017

W niedzielne popołudnie 12 lutego odbył się w naszej parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach koncert „JednoCiało”. Zespół, który tworzą Lena i Marcin Durlakowie zapewnił nam piękne doznania związane z tekstami przypominającymi jak piękna i Boża jest miłość małżeńska. Koncert odbył się w holu liceum pijarskiego i był głównie skierowany do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii...

więcej
Opublikowano: 17 Lutego 2017

Z okazji trwającego Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego w holu Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach zorganizowano wystawę poświęconą szkołom pijarskim, ich założeniom i działalności.

więcej
Opublikowano: 17 Lutego 2017

W dniach 13 – 16 lutego 2017 r.,  w pierwszym tygodniu ferii zimowych u Ojców Pijarów w Warszawie na Siekierkach odbyły się warsztaty muzyczne dla dzieci ze szkolno – parafialnego chóru Piccolo Coro Calasanziano oraz dzieci, które lubią muzykę, śpiew i taniec i zostają w pierwszym tygodniu ferii w Warszawie.

więcej
Opublikowano: 15 Lutego 2017

W tym roku grupa uczniów oraz rodziców ze szkoły w Katowicach wybrała się podczas ferii na wyjazd narciarsko – snowboardowy do Włoch (13-21.01.2017). Wyprawa miała charakter rekreacyjno - szkoleniowy.

więcej
Opublikowano: 10 Lutego 2017

28 stycznia w Parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach miała miejsce Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (msza trydencka). Msza Święta była sprawowana przez o. Andrzeja Lisiaka SP w intencji arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, nowego metropolity krakowskiego w dniu jego ingresu do katedry.

więcej
Opublikowano: 6 Lutego 2017

W dniach 1-5 lutego, w ramach obchodów Roku Jubileuszowego z racji 400-lecia istnienia Zakonu Pijarów grupa ponad 80 osób – przedstawicieli pijarskich wspólnot zakonnych, dzieł oraz przyjaciół Zakonu na czele z o. Prowincjałem Józefem Matrasem, pielgrzymowała do Rzymu śladami Założyciela, św. Józefa Kalasancjusza.

więcej
Opublikowano: 8 Lutego 2017

Od 31 stycznia do 3 lutego br. w Rzeszowie miały miejsce rekolekcje dla młodzieży męskiej. Tematem zimowego skupienia było hasło: ,,Modlitwa – to się opłaca” a uczestniczyło w nich 10 młodych ludzi.

więcej
Opublikowano: 7 Lutego 2017

W piątkowy poranek 20 stycznia 2017 w Pijarskich Szkołach w Warszawie obchodziliśmy  Święto Babci i Dziadka. Po uroczystej Mszy św. wszyscy zebrani w teatrze szkolnym goście obejrzeli krótkie występy uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

więcej
Opublikowano: 3 Lutego 2017

W kosciele parafialnym w Cieplicach-Jeleniej Górze w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego na mszy św. o godz. 19.00 na wzór Najświętszej Maryi i św. Józefa rodzice ofiarowali Bogu swoje dzieci przygotowujące się do I Komunii.

więcej
Opublikowano: 1 Lutego 2017

17 stycznia odbyła się w Centrum Kultury Calasanz Kraków–Olsza, działającym przy rakowickiej Parafii Najświętszego Imienia Maryi, inauguracja cyklu „Aktywni pokoleniowo II”.

więcej
Opublikowano: 1 Lutego 2017

31 stycznia 2017 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się Gala Orszaku Wieczór Trzech Króli. Na rozpoczęcie Gali uczniowie Pijarskich Szkół w Warszawie  pod kierownictwem P. Marioli Czyczyło wykonali kilka kolęd.

więcej
Opublikowano: 31 Stycznia 2017

W związku z tym, że grudniowe zajęcia rekreacyjno – sportowe dla tatów z dziećmi cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz dały dużo radości młodszym i starszym, w sobotę 14 stycznia w Calasanz Arena Olsza Sport została zorganizowana druga edycja zajęć.

więcej
Opublikowano: 23 Stycznia 2017

Po raz kolejny w naszej szkole w Łowiczu odbyły się ,,Ferie w mieście’’, które ściągnęły do szkoły w tym okresie 120 dzieci i oczywiście wielu animatorów! Tegorocznym tematem przewodnim było hasło Jubileuszowego Roku Kalasantyńskiego „GŁOSIĆ, PRZEMIENIAĆ, WYCHOWYWAĆ”. Ten temat pojawiał się na codziennych modlitwach, które rozpoczynały kolejne dni wypoczynku.

więcej
Opublikowano: 17 Stycznia 2017

W poniedziałek 17 stycznia rozpoczęliśmy pierwszy turnus tegorocznych ferii u pijarów. Hasłem dnia były słowa „logika jest sztuką”.  Dzień zaczęliśmy robieniem własnych identyfikatorów, następnie uczestniczyliśmy w zajęciach logiczno-matematycznych i z języka angielskiego.

więcej
Opublikowano: 17 Stycznia 2017

W niedzielę, 15 stycznia, w naszej pijarskiej parafii pw. MB Ostrobramskiej na Wieczystej w Krakowie odbył się Koncert Kolęd. Przygotowały go siostry loyolki: Suzana Ferfoglia oraz Loredana Peteani. Wystąpili: schola dziecięca wraz z zespołem instrumentalnym pod przewodnictwem s. Loredany, a także schola młodzieżowa, chór mieszany oraz zespół instrumentalny pod batutą s. Suzany.

więcej
Opublikowano: 16 Stycznia 2017

6 stycznia w całej Polsce odbył się Orszak Trzech Króli. Mówi się, że mimo mrozu, przenikliwego wiatru i wszelkich przeciwności, wzięło w nim udział 1 mln uczestników!

więcej
Opublikowano: 16 Stycznia 2017

Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie swój jubileusz świętowało 14 stycznia 2017 r. Uroczystości rozpoczęto o godz. 15.00 Mszą św. w kościele oo. pijarów w Krakowie przy ul. Pijarskiej 2.  Mszę św. koncelebrowali duchowni związani ze stowarzyszeniem, a przewodniczył jej o. Mieczysław Rolka, kapelan. Druga część spotkania miala miejsce w UMK.

więcej
Opublikowano: 12 Stycznia 2017

Jesteśmy najlepszym liceum ogólnokształcącym w mieście Elblągu i czwartym w województwie warmińsko-mazurskim! Portal www.perspektywy.pl opublikował Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017.

więcej
Opublikowano: 11 Stycznia 2017

Co roku w województwie grodzieńskim na Białorusi organizowany jest konkurs na najpiękniejszą choinkę miasta. "Choinka ze Szczuczyna wygrała już raz, chcielibyśmy konkurs wygrać i w tym roku. Brakuje nam głosów do pierwszego miejsca, czy można prosić o wsparcie?" - prosi o. Witalij. Prawie połowa Szczuczyna to parafianie z pijarskiej parafii pw. św. Teresy z Avila.

więcej
Opublikowano: 10 Stycznia 2017

Przeżywany aktualnie Jubileuszowy Roku Kalasantyński jest dobrą okazją do tego, by wspominać osoby, związane z Zakonem Pijarów i Rodziną Kalasantyńską, które wpisały się na stałe w ich historię. Dnia 10 stycznia 2017 roku wspominamy 53. rocznicę śmierci o. Józefa Górszczyka SchP, który dnia 10.01.1964 roku zginął tragicznie podczas Mszy świętej, sprawowanej w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w...

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone