Wszystkie informacje


Opublikowano: 22 Stycznia 2018

Nasze Pijarskie Liceum po raz kolejny zajęło w zestawieniu opracowanym przez miesięcznik „Perspektywy” bardzo dobrą pozycję, która zagwarantowała nam zaszczytny tytuł „srebrnej szkoły". Wśród 2700 szkół zajęliśmy 134. miejsce i tym samym znaleźliśmy się w grupie 5% najlepszych liceów w Polsce. Ponadto jesteśmy najlepszym liceum publicznym w regionie!

więcej
Opublikowano: 22 Stycznia 2018

W niedzielę, 21 stycznia br., w klasztorze ojców pijarów w Szczuczynie zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla nauczycieli i wychowawców. Spotkanie poprowadził proboszcz parafii – o. Witold Petelczyc SP, który od paru lat jest odpowiedzialny za formację nauczycieli i wychowawców. Wspólnota ze Szczuczyna

więcej
Opublikowano: 19 Stycznia 2018

1.W tym roku ranking najlepszych LO w Polsce objął również naszą szkołę w Elblągu.   Trzy elbląskie LO ujęte zostały wśród najlepszych. Nasze pijarskie LO zajęło pozycję drugą w Elblągu.

więcej
Opublikowano: 15 Stycznia 2018

W piątek 12 stycznia 2018 roku, uczniowie kl. II LO przedstawili Jasełka dla całej społeczności szkół.

więcej
Opublikowano: 9 Stycznia 2018

54 lata temu został zabity o. Józef Górszczyk z Zakonu Pijarów. Do tragedii doszło dnia 10.01.1964 roku, podczas Mszy świętej. Wydarzyło się to wszystko w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Maciejowej.

więcej
Opublikowano: 9 Stycznia 2018

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, w Szczuczynie ojcowie pijarzy, którzy obecnie posługują na Białorusi zorganizowali spotkanie opłatkowe dla swoich rodziców.

więcej
Opublikowano: 7 Stycznia 2018

Od 29 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 r. w Poznaniu miał miejsce Sylwester Pijarski. W imprezie uczestniczyła młodzież z ośrodków pijarskich w Bolesławcu, Elblągu, Katowicach, szkół pijarskich i parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie, Łapszach Niżnych, Warszawie i Poznaniu. Razem z opiekunami uczestniczyło 180 osób.

więcej
Opublikowano: 4 Stycznia 2018

Wierzyć i żyć czasami trudno. Dziś nie jest łatwo łączyć w codziennym życiu te obie przestrzenie. Spróbujmy znaleźć czas, aby coś z naszą wiarą zrobić: umocnić, odnowić, dać jej wzrost… Zapraszamy Cię na rekolekcje właśnie w tym temacie --> jak wierzyć i żyć DZIŚ! Będzie czas i okazja na refleksję osobistą, konferencje, modlitwę, rozmowę, spokojną Spowiedź świętą czy rozmowę z kapłanem, poznanie charyzmatu...

więcej
Opublikowano: 3 Stycznia 2018

Dnia 3 października 2018 roku w Rzymie, rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Do tego wydarzenia powoli przygotowuje się zarówno Kościół powszechny, jak też lokalne wspólnoty zakonne i diecezjalne.

więcej
Opublikowano: 2 Stycznia 2018

Grupa dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej  z klasy V i III  w Elblągu w dniu 27 grudnia 2017 roku wyruszyła z małą misją - Kolędników Misyjnych włączając się z  pomocą rówieśnikom z Syrii i Libanu.

więcej
Opublikowano: 29 Grudnia 2017

Kontemplując cud Bożego Narodzenia, składamy wszystkim Czytelnikom na nadchodzący Nowy Rok 2018  najlepsze życzenia.

więcej
Opublikowano: 27 Grudnia 2017

Stowarzyszenie Elektryków Polskich za patrona swej działalności w roku 2018 przyjęło pijara ks. Józefa Hermana Osińskiego.

więcej
Opublikowano: 22 Grudnia 2017

Około 50 dzieci wraz ze swymi rodzicami ze Szczuczyna wzięło udział w tegorocznym Konkursie na najpiękniejszą oraz oryginalną Szopkę Bożonarodzeniową. Faktycznie, autorzy tworząc swoje rękodzieła wykazali się kreatywnością oraz pomysłowością.

więcej
Opublikowano: 21 Grudnia 2017

W Warszawie dużo dzieje się na budowie nowej szkoły. Zostały wyprowadzone mury parteru i w zeszłym tygodniu wylano strop pod pierwsze piętro.

więcej
Opublikowano: 21 Grudnia 2017

W ostatnich dniach w Warszawie miały miejsca dwa przedświąteczne spotkania: dla pracowników Pijarskiego Przedszkola oraz spotkanie wigilijne dla dzieci, rodziców i dziadków, połączone z wystawieniem jasełek.

więcej
Opublikowano: 18 Grudnia 2017

16 grudnia br. w Szczuczynie odbyła się świąteczna wigilia dla liturgicznej służby ołtarza, dziecięcego i młodzieżowego chóru Calasanz oraz ich rodziców. W tym roku opłatkowe spotkanie zgromadziło rekordową ilość osób – ponad 130.

więcej
Opublikowano: 18 Grudnia 2017

Niedziela Gaudete, tj. trzecia niedziela adwentu była niezwykle radosna w pijarskiej parafii na Siekierkach. Na mszy świętej dla dzieci, o godz. 11.00   adwentowe pieśni pięknie śpiewał dziecięcy parafialny zespół chóralny "Piccolo Coro Calasanziano"  pod dyrekcją p. Małgorzaty Trzaskalik – Wyrwa.

więcej
Opublikowano: 14 Grudnia 2017

„Bądź jak Frassati” – wezwanie papieża Franciszka redakcja „eSPe” uczyniła motywem przewodnim najnowszego wydania pijarskiego czasopisma powołaniowego.

więcej
Opublikowano: 8 Grudnia 2017

Mijają dni Adwentu czyli czasu oczekiwania. Nieustannie czekamy na coś lub kogoś. Różne uczucia i postawy mogą wypełniać ten czas. Zapraszamy Cię, abyś dobrze i radośnie przeżyła te ostatnie dni Adwentu. Nie prześpij ostatnich momentów przed Świętami. Znajdź chwilę między różnymi obowiązkami, aby móc przeżyć te święta z Jezusem.

więcej
Opublikowano: 7 Grudnia 2017

Kalasantyński Rok Jubileuszowy trwał od 27 listopada 2016 r. do 25 listopada 2017 r. Tę duchową drogę przeszli razem wszyscy zakonnicy pijarzy, członkowie Bractwa Szkół Pobożnych, nauczyciele i wychowawcy, którzy umożliwiają realizację pijarskiego posłannictwa, rodziny naszych uczniów i nasi parafianie, którzy utrzymują więź z Kalasancjuszem, zakonnicy i siostry zakonne z Rodziny Kalasantyńskiej oraz dzieci i...

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone