Wszystkie informacje


Opublikowano: 25 Maja 2017

17 maja br., biskup grodzieński Aleksandr Kaszkiewicz udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej 48 osobom z parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie.

więcej
Opublikowano: 25 Maja 2017

11 maja br. w teatrze Szkół Pijarskich w Warszawie odbyła się gala, podczas której miało miejsce wręczenie nagród laureatom i finalistom dwóch konkursów – VII Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego przez Pijarskie Szkoły w Warszawie i Fundację Krąg Przyjaciół Dziecka oraz Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra...

więcej
Opublikowano: 24 Maja 2017

Dokładnie w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 maja, rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej w diecezji grodzieńskiej. Główna uroczystość, której przewodniczył ordynariusz bp Aleksandr Kaszkiewicz odbyła się w pijarskiej parafii w Szczuczynie.

więcej
Opublikowano: 24 Maja 2017

W niedzielę 14 maja 2017 roku, dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Warszawie oraz ze Szkoły Podstawowej nr. 3 (z Parafii) przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

więcej
Opublikowano: 22 Maja 2017

Polska Prowincja Zakonu Pijarów cieszy się darem czterech nowo wyświęconych kapłanów. Święcenia kapłańskie przyjęli: o. Dariusz Jabłoński, o. Mateusz Kaźmierski, o. Rafał Stenka i o. Łukasz Wilusz.

więcej
Opublikowano: 23 Maja 2017

W niedzielę 21 maja 2017 r. o godz. 11.00 w parafii p.w. NMP. Królowej Wyznawców (Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży) na Siekierkach w Warszawie dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej im. o. O. Kopczyńskiego SP oraz ze Szkoły Podstawowej nr. 3 w Warszawie przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

więcej
Opublikowano: 19 Maja 2017

20 maja br. w Bolszewie będą miały miejsce święcenia prezbiteratu pijarskich diakonów. Ks. bp Jan Styrna, Biskup Senior Diecezji Elbląskiej udzieli święceń kapłańskich diakonom: Łukaszowi Wiluszowi, Mateuszowi Kaźmierskiemu, Rafałowi Stence i Dariuszowi Jabłońskiemu. Uroczystość Święceń będzie miała miejsce 20 maja 2017 r. o godz. 12.00 w Bolszewie koło Wejherowa, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Konarskiego.

więcej
Opublikowano: 19 Maja 2017

Biskup Grzegorz Ryś zaprasza na „JERYCHO 2017" - nieustającą modlitwę przez sześć dni i sześć nocy - przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które ropocznie się 8 czerwca br. w kościele Sióstr Prezentek przy ul. św. Jana w Krakowie.

więcej
Opublikowano: 18 Maja 2017

11 maja 2017 r., w kinie Kijów w Krakowie odbyła się oficjalna premiera filmu dokumentalnego "Teraz i w godzinę śmierci". Od piątku 19 maja film można będzie zobaczyć na ekranach kin. Premierowy dokument stara się odpowiedzieć na pytanie jak wielką bronią w walce ze złem jest modlitwa różańcowa.

więcej
Opublikowano: 15 Maja 2017

To pytanie, które każdy z nas może zadać sobie wraz z rozpoczynającą się wiosną.  Dlatego zapraszamy Cię na wyjątkowe rekolekcje, które na pewno są okazją, by się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na pytanie „kogo lub czego jestem blisko?”

więcej
Opublikowano: 13 Maja 2017

W piątek 12 maja br. czterech diakonów naszej Prowincji – Dariusz Jabłoński, Mateusz Kaźmierski, Rafał Stenka i Łukasz Wilusz – rozpoczęło swoje pięciodniowe rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu.

więcej
Opublikowano: 12 Maja 2017

W sobotę 6 maja br. w pijarskim gimnazjum w Krakowie zakończył się kolejny, już trzeci Prowincjalny Kurs Lektorski. Wzorem lat ubiegłych adresowany był on do starszych ministrantów z naszych krakowskich szkół i parafii. Tym razem wzięło w nim udział jedenastu ministrantów.

więcej
Opublikowano: 11 Maja 2017

W najnowszym numerze eSPe stawiamy św. Józefa za wzór męskości – zarówno dla mężów, jak i kapłanów i zakonników.

więcej
Opublikowano: 5 Maja 2017

Uroczystej sumie odpustowej odprawionej o godz. 11.00 na warszawskich Siekierkach przewodniczył Ks. Bp Wojciech Osial, sufragan diecezji łowickiej.  W koncelebrze uczestniczyli:  ks. Andrzej Tupek SP z Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów w Krakowie, księża z sąsiednich parafii, ojcowie franciszkanie, ks. Stanisław Małkowski.

więcej
Opublikowano: 5 Maja 2017

Weekend majowy jest czasem, kiedy klerycy pijarskiego seminarium spotykają się ze swoimi rodzicami na wspólnym wyjeździe. W tym roku gościliśmy w Czechach, a dokładnie w naszym domu zakonnym, który znajduje się w Strażnicach.

więcej
Opublikowano: 5 Maja 2017

Od 30 kwietnia do 3 maja br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła 16 Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Katowic, Poznania, Łowicza, pijarskiej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi z Krakowa i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych, Rzeszowa oraz Warszawy. 

więcej
Opublikowano: 3 Maja 2017

W ramach Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego, przeżywanego przez nasz pijarski Zakon, w dniach od 28 kwietnia do 1 maja br. w Krakowie odbył się Kongres Duchowości Młodych: „Inspirowani Kalasancjuszem”. Do udziału w Kongresie zostały zaproszone osoby pełnoletnie, które na różny sposób czują się związane z dziełami pijarskimi, duszpasterstwem prowadzonym przez pijarów i osobą Założyciela, św....

więcej
Opublikowano: 27 Kwietnia 2017

24 kwietnia br. odbyła się pielgrzymka tegorocznych maturzystów ze Szczuczyna do sanktuarium Maryjnego w Budsławiu. Głównym celem wyjazdu była modlitwa młodzieży o szczęśliwe zdanie egzaminów jak również o dobry wybór drogi życiowej. W tych intencjach odprawiona została Msza św. w budsławskim sanktuarium.

więcej
Opublikowano: 26 Kwietnia 2017

We wtorek 25 kwietnia br., w Szczuczynie ojcowie pijarzy, którzy obecnie posługują na Białorusi zorganizowali spotkanie dla swoich rodziców. Po przywitaniu przez o. Rektora – Witolda Petelczyca SP wszystkich gości odbyła się Eucharystia, podczas której rodzice wraz ze swoimi dziećmi - kapłanami mogli się zjednoczyć we wspólnej modlitwie.

więcej
Opublikowano: 20 Kwietnia 2017

W pijarskiej parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach przez ostatnich kilka miesięcy miało miejsce przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do przyjęcia sakramentu chrztu św. Przygotowaniem dzieci (i rodziców) zajmował się o. Grzegorz z polecenia bp Zbigniewa Kiernikowskiego – Ordynariusza Diecezji Legnickiej.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone