Wszystkie informacje


Opublikowano: 17 Stycznia 2017

W poniedziałek 17 stycznia rozpoczęliśmy pierwszy turnus tegorocznych ferii u pijarów. Hasłem dnia były słowa „logika jest sztuką”.  Dzień zaczęliśmy robieniem własnych identyfikatorów, następnie uczestniczyliśmy w zajęciach logiczno-matematycznych i z języka angielskiego.

więcej
Opublikowano: 17 Stycznia 2017

W niedzielę, 15 stycznia, w naszej pijarskiej parafii pw. MB Ostrobramskiej na Wieczystej w Krakowie odbył się Koncert Kolęd. Przygotowały go siostry loyolki: Suzana Ferfoglia oraz Loredana Peteani. Wystąpili: schola dziecięca wraz z zespołem instrumentalnym pod przewodnictwem s. Loredany, a także schola młodzieżowa, chór mieszany oraz zespół instrumentalny pod batutą s. Suzany.

więcej
Opublikowano: 16 Stycznia 2017

6 stycznia w całej Polsce odbył się Orszak Trzech Króli. Mówi się, że mimo mrozu, przenikliwego wiatru i wszelkich przeciwności, wzięło w nim udział 1 mln uczestników!

więcej
Opublikowano: 16 Stycznia 2017

Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie swój jubileusz świętowało 14 stycznia 2017 r. Uroczystości rozpoczęto o godz. 15.00 Mszą św. w kościele oo. pijarów w Krakowie przy ul. Pijarskiej 2.  Mszę św. koncelebrowali duchowni związani ze stowarzyszeniem, a przewodniczył jej o. Mieczysław Rolka, kapelan. Druga część spotkania miala miejsce w UMK.

więcej
Opublikowano: 12 Stycznia 2017

Jesteśmy najlepszym liceum ogólnokształcącym w mieście Elblągu i czwartym w województwie warmińsko-mazurskim! Portal www.perspektywy.pl opublikował Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2017.

więcej
Opublikowano: 11 Stycznia 2017

Co roku w województwie grodzieńskim na Białorusi organizowany jest konkurs na najpiękniejszą choinkę miasta. "Choinka ze Szczuczyna wygrała już raz, chcielibyśmy konkurs wygrać i w tym roku. Brakuje nam głosów do pierwszego miejsca, czy można prosić o wsparcie?" - prosi o. Witalij. Prawie połowa Szczuczyna to parafianie z pijarskiej parafii pw. św. Teresy z Avila.

więcej
Opublikowano: 10 Stycznia 2017

Przeżywany aktualnie Jubileuszowy Roku Kalasantyński jest dobrą okazją do tego, by wspominać osoby, związane z Zakonem Pijarów i Rodziną Kalasantyńską, które wpisały się na stałe w ich historię. Dnia 10 stycznia 2017 roku wspominamy 53. rocznicę śmierci o. Józefa Górszczyka SchP, który dnia 10.01.1964 roku zginął tragicznie podczas Mszy świętej, sprawowanej w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w...

więcej
Opublikowano: 9 Stycznia 2017

W niedzielę 8 stycznia Mszę św. o godz. 13.00 i adorację z nabożeństwem wynagradzającym za dewastację figury Matki Bożej Niepokalanej celebrowali ojcowie pijarzy w kościele na Siekierkach w Warszawie.

więcej
Opublikowano: 4 Stycznia 2017

Od 28 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017 r. w Rydze na Łotwie miało miejsce Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. W spotkaniu uczestniczyła grupa Młodzieży Pijarskiej z Krakowa, która pielgrzymowała wraz z krakowskimi Franciszkanami.

więcej
Opublikowano: 4 Stycznia 2017

Już w nowym roku, wróćmy jeszcze na chwilę do wydarzeń sprzed kilku tygodni jakie miały miejsce w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu.

więcej
Opublikowano: 27 Grudnia 2016

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami, niech więc wszystkie złe chwile zostaną za nami. Nowy ROK 2017 niech przyniesie wiele łask od Dobrego Boga, błogosławieństwa, opieki Niepokalanej i wszystkiego tego, czego sobie nawzajem życzymy. Aby wszystko, czego się podejmiemy i czego dokonamy w Nowym Roku było zgodne z Wolą Bożą i na Bożą chwałę!

więcej
Opublikowano: 27 Grudnia 2016

W dzień przed świętami Bożego Narodzenia w Lidzie odbyło się spotkanie wigilijne dla całej wspólnoty ojców pijarów posługujących na Białorusi (Lida, Szczuczyn, Czausy).

więcej
Opublikowano: 22 Grudnia 2016

Świąteczne Życzenia Ojca Prowincjała Józefa Matrasa SP

więcej
Opublikowano: 21 Grudnia 2016

Na radosne Święta Bożego Narodzenia Wszystkim Czytelnikom naszego portalu życzymy obfitości Bożej Łaski, zdrowia i mocy ducha na każdy dzień, niech Dziecię Jezus Błogosławi każdemu i prowadzi do pełni zbawienia.

więcej
Opublikowano: 20 Grudnia 2016

We wtorek 13 grudnia odbyła się Wigilia dla Pracowników Pijarskiego Przedszkola w Warszawie. O. Rektor Tadeusz Suślik podziękował wszystkim pracownikom za ich pracę w duchu Św. Józefa Kalasancjusza. Następnie odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki oraz złożył życzenia.

więcej
Opublikowano: 20 Grudnia 2016

W sobotę, 17 grudnia ministranci z naszej warszawskiej parafii p.w. Królowej Wyznawców na Siekierkach pojechali do Łowicza, by rozegrać towarzyski mecz piłki nożnej z zaprzyjaźnioną drużyną ministrancką z  pijarskiej szkoły w Łowiczu.

więcej
Opublikowano: 20 Grudnia 2016

Powyższe zdanie to relacja jednego z najmłodszych uczestników naszej sobotniej rekreacji ojców z dziećmi, jaka miała miejsce w pijarskiej parafii Kraków - Rakowice. Jak na pierwszy raz, to zebrała się pokaźna, bo 50 osobowa grupa ćwiczących.

więcej
Opublikowano: 19 Grudnia 2016

17 grudnia br., w Szczuczynie, w klasztorze ojców pijarów zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla ministrantów, parafialnych chórzystek oraz ich rodziców. W tym roku ilość uczestników świątecznej wigilii przekroczyła liczbę 120 osób!

więcej
Opublikowano: 19 Grudnia 2016

Każdego dnia Adwentu o godz. 7.00 w naszym parafialnym kościele i sanktuarium w Warszawie na Siekierkach odbywają się Roraty z udziałem dzieci i dorosłych. Uczestniczący w Roratach poznają fascynującą historię klasztoru jasnogórskiego i cudownego obrazu, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi.

więcej
Opublikowano: 14 Grudnia 2016

W niedzielę 27 listopada 2016 r., w naszym kościele parafialnym w Bolszewie miało miejsce przyjęcie kandydatów do grona aspirantów oraz aspirantów do grona  ministrantów Liturgicznej Służby Ołtarza.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone