kartka z kalendarza

22 Sobota 22 lipca Imieniny:
Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

"Jeżeli inni nie będą pokorni, bądźcie nimi wy, a zdobędziecie korony innych" (L. 2447). św. Józef Kalasancjusz

Rekolekcje dla pijarskich Współpracowników Świeckich Gietrzwałd 3 - 9 lipca 2017

Dodano: 11 Lipca 2017 W Gietrzwałdzie spotkali się nauczyciele ze szkół pijarskich (Bolesławiec, Elbląg, Katowice, Kraków, Łowicz, Poznań i Warszawa), by uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez o. Marka Kudacha, któremu pomagał kleryk Tomasz.
więcej...

Kolonia w Zakopanem

Dodano: 11 Lipca 2017 Kolonia zorganizowana przez o. Grzegorza z parafii św. Jana Chrzciciela i Agnieszkę Zielonko z parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze dzieci z Jeleniej Góry wyjeżdżały razem z dziećmi scholi Dzieci Kalasancjusza z...
więcej...

Półkolonia letnia dla dzieci w Jeleniej Górze-Cieplicach

Dodano: 10 Lipca 2017 W dniach 1-10 lipca w Centrum Kultury Calasanz w Jeleniej Górze-Cieplicach zorganizowano półkolonię letnią dla dzieci. Codzienne zajęcia rekreacyjne i sportowe przysporzyły uczestnikom wiele radości i sprawiły, że wakacyjny czas spędzono tu miło i pożytecznie.
więcej...

W Strážnicach miał miejsce tegoroczny PYM (The Piarist Youth Meeting)

Dodano: 10 Lipca 2017 Od 3 do 9 lipca 2017 r. w Strážnicach w Czechach miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej – PYM (The Piarist Youth Meeting). Uczestniczyło w nim 180 młodych ludzi związanych z duszpasterstwami pijarów z Białorusi, Czech, Słowacji, Węgier i...
więcej...

Rozpoczęła się 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Dodano: 10 Lipca 2017 Msza Święta, której przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk, była pierwszym punktem uroczystej inauguracji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.
więcej...

Już wkrótce rozpocznie się 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Dodano: 6 Lipca 2017 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to spotkanie prawie 1500 osób z 8 europejskich krajów. Już po raz kolejny młodych złączy pasja wyrażona w trzech słowach: stadion-teatr-świątynia.
więcej...

Wieści wakacyjne z Elbląga

Dodano: 4 Lipca 2017 Uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu przeżyli już swoją wielką wakacyjną przygodę. W ciągu dziewięciu dni przejechali na rowerach 550 kilometrów nadmorskimi szlakami z Kamienia Pomorskiego do Elbląga.
więcej...

Z pijarskiego Seminarium

Dodano: 3 Lipca 2017 Bartek z ok. Wielunia, Michał z ok. Bielska Białej i Adam z ok. Sędziszowa Małopolskiego to uczestnicy kolejnych rekolekcji powołaniowych, jakie na przełomie czerwca i lipca odbyły się w naszym pijarskim Seminarium. Tematem była modlitwa.
więcej...

Podsumowanie pracy Pijarskiego Przedszkola w Warszawie

Dodano: 3 Lipca 2017 W niedzielne popołudnie pracownicy Pijarskiego Przedszkola w Warszawie spotkali się w restauracji “Studio Buffo”,  aby podsumować mijający rok szkolny.
więcej...

Wyniki egzaminów maturalnych w szkołach pijarskich 2017

Dodano: 3 Lipca 2017 Uczniom i nauczycielom tak wspaniałych wyników serdecznie gratulujemy!
więcej...

Odpust parafialny w Szczuczynie

Dodano: 27 Czerwca 2017 23 czerwca w Szczuczynie - w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się odpust parafialny. Eucharystii przewodniczył ksiądz neoprezbiter diecezji grodzieńskiej Andrzej Ganczar.
więcej...

Młodzi chórzyści i ministranci z Warszawy z wizytą w Siedlcach

Dodano: 27 Czerwca 2017 20 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Duszpastersko-Charytatywnego przy Kurii Siedleckiej odbył się zorganizowany przez Komisję ds. Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, Diecezjalny Dzień Skupienia dla Muzyków Kościelnych.
więcej...

W Grodnie na Białorusi rozpoczęła się IX Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży

Dodano: 23 Czerwca 2017 "Razem z Maryją do Jezusa” – pod takim hasłem 19 czerwca br., rozpoczęła się w Grodnie na Białorusi IX Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży.
więcej...

Zakończenie roku szkolnego w szkołach w Warszawie

Dodano: 22 Czerwca 2017 W Warszawie na zakończenie roku szkolnego w dniu 4 i 14 czerwca 2017 r., w Sali teatralnej Kolegium Pijarskiego, dzieci z parafialno – szkolnego chóru Piccolo Coro Calasanziano wraz z Kołem Teatralnym Pijarskiej Szkoły Podstawowej zaprezentowały dwukrotnie...
więcej...

Szkoły pijarskie znów mogą być dumne ze swoich uczniów. Uczniom gratulujemy!

Dodano: 21 Czerwca 2017 Miniony piątek, 16 czerwca 2017 r., był przez części naszych uczniów bardzo wyczekiwany. Wtedy to okręgowe komisje egzaminacyjne przekazały szkołom informację o wynikach egzaminu gimnazjalnego pisanego w kwietniu przez uczniów klas trzecich gimnazjum. I znowu...
więcej...

Pijarskie Przedszkole w Warszawie pożegnało "zerówkowiczów"

Dodano: 22 Czerwca 2017 21 czerwca 2017 r.,  w Pijarskim Przedszkolu w Warszawie odbyła się ceremonia pożegnania 33 Przedszkolaków z grupy “0”.
więcej...

Spotkanie rodziców kapłanów i braci

Dodano: 21 Czerwca 2017 Co roku w weekend po Bożym Ciele nasi rodzice przeżywają swoje wspólne spotkanie. Jest to piękny czas, by razem spędzić kilka dni w duchowej atmosferze. Co roku jest wybierana inna lokalizacja, tak aby odkrywać niezapomniane miejsca polskiego krajobrazu i móc...
więcej...

Bilans roczny Scholki "Nutki Kalasancjusza" w Jeleniej Górze-Cieplicach - udany...

Dodano: 21 Czerwca 2017 Na zakończenie roku szkolnego, by uczcić zamknięcie pracowitego okresu uwielbienia Boga śpiewem, nasza scholka „Nutki Kalasancjusza” z Jeleniej Góry-Cieplic przeżyła dwa piękne wydarzenia. Pierwszym była wyprawa w góry, drugim, niedzielne zakończenie...
więcej...

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

Dodano: 20 Czerwca 2017 W sobotę 17 czerwca br. - już po raz siódmy - odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Uczestniczyła w niej także blisko trzydziestoosobowa grupa ministrantów i lektorów z naszej Prowincji.
więcej...

Parafialny Piknik Rodzinny w Krakowie-Rakowicach

Dodano: 19 Czerwca 2017 W niedzielę 18 czerwca w pijarskiej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie - Rakowicach odbył się Rodzinny Piknik Parafialny.
więcej...

Łowicz: Znakomite wyniki egzaminu gimnazjalnego w Pijarskim Gimnazjum Królowej Pokoju oraz kolejne Święto Szkoły w Maurzycach

Dodano: 19 Czerwca 2017 Jeszcze w kwietniu nasi uczniowie pełni niepokoju przystępowali do egzaminu gimnazjalnego, mimo że niektórzy z nich już wtedy nosili tytuły finalistów lub laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Dziś możemy stwierdzić, że obawy te...
więcej...

Szczuczyn: Uroczysta Msza św. w intencji maturzystów

Dodano: 14 Czerwca 2017 10 czerwca br., w parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie na Białorusi odbyła się uroczysta Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.
więcej...

Rekolekcje powołaniowe w seminarium

Dodano: 12 Czerwca 2017 Dziesięciu tegorocznych maturzystów i studentów z Czechowic Dziedzic, Kutna, Płocka, Wałbrzycha, Warszawy, Białegostoku, Katowic i Krakowa wzięło udział w kolejnych rekolekcjach powołaniowych, jakie w terminie 9 – 11 czerwca br. odbywały się w naszym...
więcej...

Pierwszaki z Elbląga na Festiwalu Nauki oraz Copa de Calasanz w szkole

Dodano: 8 Czerwca 2017 Dnia 25.05 br., klasa 1 Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu wybrała się na Festiwal Nauki do PWSZ.
więcej...

Festyn rodzinny w Bolesławcu

Dodano: 6 Czerwca 2017 3 czerwca 2017 r., na boisku szkolnym w Bolesławcu odbył się kolejny Festyn Rodzinny. W tym roku tematem przewodnim było Średniowiecze.
więcej...

Rondo w Bolszewie otrzyma imię o. Zbigniewa Woszczka, wieloletniego proboszcza pijarskiej parafii

Dodano: 2 Czerwca 2017 1 czerwca minęła 5 rocznica śmierci o. Zygmunta Woszczka. Z tej okazji w najbliższą sobotę 3 czerwca 2017 roku rondo w Bolszewie (przy TESCO) otrzyma imię wieloletniego proboszcza naszej parafii. Uroczystość rozpocznie się modlitwą przy OSP o godzinie 16.00.
więcej...

Dzień Dziecka w Szczuczynie

Dodano: 2 Czerwca 2017 1 czerwca br., najmłodsi parafianie ze Szczuczyna wybrali się do Grodna na VII Diecezjalny Dzień Dziecka. Hasło tegorocznego wydarzenia, które zostało wybrane ze względu na setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie brzmiało: „Maryja, nasza Matka, ukazała się...
więcej...

Nabożeństwa majowe w Warszawie na Siekierkach

Dodano: 31 Maja 2017 Dziecięca modlitwa płynie prosto z głębi serca. Słychać ją w maju w ogrodzie pijarów przy figurze obok kaplicy w miejscu objawień Matki Bożej na Siekierkach....
więcej...

"Zakręcony plener plastyczny" młodzieży z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu

Dodano: 30 Maja 2017 27 maja br., grupa młodzieży z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu wzięła udział w plenerze plastycznym pt. 'Uwolnić emocje". Królował karton, spray i szalona wyobraźnia.
więcej...

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Szczuczynie

Dodano: 29 Maja 2017 Dnia 28 maja br., odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego w Szczuczynie. Wydarzenie to przebiegało w kilku etapach.
więcej...
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright pijarzy.pl 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone