Święcenia prezbiteratu pijarów

20 maja br. w Bolszewie będą miały miejsce święcenia prezbiteratu pijarskich diakonów. Ks. bp Jan Styrna, Biskup Senior Diecezji Elbląskiej udzieli święceń kapłańskich diakonom: Łukaszowi Wiluszowi, Mateuszowi Kaźmierskiemu, Rafałowi Stence i Dariuszowi Jabłońskiemu.
Uroczystość Święceń będzie miała miejsce 20 maja 2017 r. o godz. 12.00 w Bolszewie koło Wejherowa, w kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Konarskiego.

Będą tp pierwsze w historii kaszubskiej wsi święcenia kapłańskie. Święcenia kapłańskie odbywają się zwykle w katedrach, albo znaczących kościołach czy sanktuariach prowadzonych przez zakony. O wyborze miejsca święceń zdecydował fakt, że jeden z diakonów - Rafał Stenka - pochodzi właśnie z Bolszewa.
Święceń pijarskim diakonom udzieli bp Jan Styrna. Biskup senior diecezji elbląskiej jest związany z zakonem pijarów. Trzy lata temu, z rąk o. Pedro Aguado, generała zakonu, otrzymał dyplom Konfraterni i w ten sposób duchowo został związany z pijarami.

Wszystkich związanych z naszą pijarską wspólnotą serdecznie zapraszamy na uroczystość do Bolszewa. Rozpocznie się ona w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. ks. Stanisława Konarskiego 1.

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 569 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone