Uroczystość Chrystusa Króla w Warszawie

W uroczystość Chrystusa Króla, doroczne święto Liturgicznej Służby Ołtarza dzieci i młodzież z pijarskiej parafii w Warszawie dziękowały Panu Bogu za łaskę wiary i powołanie do Służby Bożej.

Wspólnie czyniliśmy to na Mszy św. o godzinie 11.00 podczas której lektorzy i ministranci odnowili swoje przyżenia, a niektórzy złożyli je po raz pierwszy. Po odnowieniu przyrzeczeń we wspólnej modlitwie zawierzyliśmy Liturgiczną Służbę Ołtarza Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
Śpiew podczas Eucharystii prowadził niezastąpiony Piccolo Coro Calasanziano, który specjalnie na tę okazję wzbogacił się o instrumenty. Starannie dobrane pieśni pomogły nam przybliżyć się do tajemnicy tego dnia. 
Po Mszy św. wszystkich uczestników Eucharystii zaprosiliśmy na słodki poczęstunek do sali w dolnym kościele gdzie rodzice naszych chórzystów oraz ministrantów przygotowali ciasto, którym poczęstowaliśmy uczestniczących w liturgii wiernych. Zebrane przy tej okazji datki wykorzystamy na wspólny wyjazd chóru i ministrantów. Frekwencja dopisała tak bardzo, że aż zabrakło nam herbaty:)
Króluj nam Chryste!!!
o. RT
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 272 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone