Uroczystość święceń kapłańskich w Bolszewie

Polska Prowincja Zakonu Pijarów cieszy się darem czterech nowo wyświęconych kapłanów. Święcenia kapłańskie przyjęli: o. Dariusz Jabłoński, o. Mateusz Kaźmierski, o. Rafał Stenka i o. Łukasz Wilusz.

Uroczystość święceń miała miejsce w minioną sobotę tj. 20 maja br. w pijarskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie w archidiecezji gdańskiej. Przewodniczył jej senior diecezji elbląskiej ks. bp Jan Styrna, który w homilii wyraził swoją radość z faktu, że może uczestniczyć w tak ważnym dla naszej wspólnoty zakonnej wydarzeniu.
Warto dopowiedzieć, że ks. bp Jan związany jest z naszym Zakonem już od wielu lat. To właśnie on przed laty zaprosił Zakon Szkół Pobożnych do Elbląga i zrobił wiele, by w 2004 roku pijarzy otworzyli tam szkołę podstawową i gimnazjum. Za tę otwartość i życzliwość wobec pijarów dziesięć lat później został uhonorowany Dyplomem Braterstwa Zakonu Szkół Pobożnych, zyskując w ten sposób udział w duchowych dobrach naszej rodziny zakonnej.
Dziękując Bogu za posługę księdza biskupa i za dar nowych kapłanów, nie przestajemy prosić Pana, by wciąż na nowo rozpalał serca młodych pragnieniem podążania za Jezusem drogą życia kapłańskiego w naszej zakonnej wspólnocie. Wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszej wspólnotowej modlitwy w tej intencji, zapraszamy na http://pijarplus.pl/

o. Piotr Recki SchP
duszpasterz powołańGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 1974 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone