Uroczystości 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej i peregrynacja figury w Szczuczynie

Dokładnie w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, 13 maja, rozpoczęła się peregrynacja figury fatimskiej w diecezji grodzieńskiej. Główna uroczystość, której przewodniczył ordynariusz bp Aleksandr Kaszkiewicz odbyła się w pijarskiej parafii w Szczuczynie.

Biskup Aleksandr wybrał to miejsce nie przypadkowo, w Szczuczynie znajduje się jedyne sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w diecezji grodzieńskiej. Już z lat 90-ych właśnie w tej świątyni aktywnie rozwijał się kult ku czci Matki Bożej z Fatimy.

Przed rozpoczęciem uroczystej Eucharystii wierni i goście wysłuchali konferencję na temat aktualnego kultu Matki Bożej Fatimskiej, którą przygotował i wygłosił nasz współbrat – o. Witalij Siarko SchP. W uroczystym programie było także miejsce na wspólną adorację.

W wyżej wymienionej uroczystości uczestniczył również biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej – bp Józef Staniewski, a także kapłani i siostry zakonne z całej diecezji.

Na zakończenie całej liturgii kustosz sanktuarium i proboszcz parafii – o. Witold Petelczyc SchP – podziękował wszystkim za obecność i zaznaczył, że to wielki zaszczyt, że peregrynacja figury Matki Bożej w Fatimskiej rozpoczyna się i idzie dalej właśnie ze Szczuczyna.

Wspólnota ze Szczuczyna


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 416 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone