VII Finał Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego

18 marca br. odbył się finał Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego już po raz siódmy przez Szkoły Pijarskie w Warszawie i Fundację Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza.

W szkolnym etapie konkursu wzięło udział 1059 uczniów szkół podstawowych i 1123 gimnazjalistów ze 145 placówek rozsianych w całej Polsce. Do finału zakwalifikowało się 63 uczniów podstawówek i 99 uczniów gimnazjów.
W dniu finału pierwsi młodzi adepci gramatyki pojawili się w murach naszej szkoły już chwilę po 9.00 rano. O 10.00 rozpoczęła się rejestracja uczestników, natomiast o 11.45 o. Bogdan Dufaj (dyrektor Szkół Pijarskich i prezes Fundacji Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza) oficjalnie powitał uczestników i ich opiekunów w teatrze, opowiedział o historii Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży i przybliżył krótko postać patrona konkursu, a także pomodlił się wraz z gośćmi i gospodarzami. O 12.00 uczestnicy przeszli do sal konkursowych, a kilka minut później rozpoczęli pracę z testami konkursowymi. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testów wyboru składających się z blisko 50 zadań (arkusze zostały opublikowane na naszej stronie www.warszawa.pijarzy.pl w zakładce „Konkurs gramatyczny”).
Wyniki ukażą się na stronie szkoły nie później niż 21 kwietnia 2017 roku.

nad.: Renata MakawczykGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 390 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone