VII Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

W sobotę 17 czerwca br. - już po raz siódmy - odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Uczestniczyła w niej także blisko trzydziestoosobowa grupa ministrantów i lektorów z naszej Prowincji.

Tym razem pielgrzymowaliśmy do Poznania. Według organizatorów stolica Wielkopolski gościła tego dnia blisko 2500 ministrantów i lektorów z wielu polskich diecezji.
Uroczystej Mszy św., którą poprzedziły spotkania młodych w kościołach stacyjnych i radosny orszak przez miasto, przewodniczył abp Józef Górzyński z Olsztyna - obecnie z ramienia Episkopatu przewodniczący Podkomisji ds. Liturgicznej Służby Ołtarza. Wraz z nim i z ponad 120 kapłanami Mszę św. celebrowali także bp Adam Bałabuch ze Świdnicy - przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz bp Damian Bryl z Poznania. Ten ostatni w imieniu miejscowego ordynariusza powitał wszystkich zebranych w poznańskiej katedrze, wyrażając radość z faktu, że Liturgiczna Służba Ołtarza pielgrzymuje w tym roku do miejsca tak mocno związanego z początkami chrześcijaństwa na naszych ziemiach. W kontekście tych słów warto wiedzieć, że pielgrzymki LSO odbywają się co dwa lata i za każdym razem do innego miejsca.

Tematem tegorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki LSO były słowa: ,,Idźcie i goście.” Do tego właśnie hasła nawiązał w homilii abp Józef, zapraszając młodych do tego, by byli odważnymi świadkami Jezusa nie tylko w prezbiteriach swoich kościołów, ale także poza nimi.

Ciesząc się z faktu, że również nasza Prowincja miała na tym modlitewnym spotkaniu swoją reprezentację, bardzo dziękuję Współbraciom z Poznania za to, że przed naszymi młodymi pielgrzymami otworzyli drzwi pijarskiej szkoły i pozwolili doświadczyć poznańskiej gościnności. Dziękuję również tym duszpasterzom LSO, którzy w tym roku pielgrzymowali razem z nami (o. Dawidowi, o. Mateuszowi i o. Łukaszowi) oraz tym wszystkim, którzy zadbali o to, by ich duszpasterstwa miały w Poznaniu swoich reprezentantów.

o. Piotr Recki SchP
prowincjalny moderator LSOGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 547 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone