W Łowiczu zakończył się VII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich

W dniach 17-19 listopada 2017 r. już po raz siódmy w Łowiczu odbywał się Przegląd Teatrów Pijarskich. Zgromadził on dzieci i młodzież ze środowisk pijarskich z Katowic, Elbląga, Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i Łowicza. Na rozpoczęcie tegorocznego przeglądu zaproszeni goście aktorzy-lalkarze Małgorzata i Artur Zajtowie z Łodzi przedstawili nam bożonarodzeniową „Pastorałkę”.


Na rozpoczęcie tegorocznego przeglądu zaproszeni goście aktorzy-lalkarze Małgorzata i Artur Zajtowie z Łodzi przedstawili nam bożonarodzeniową „Pastorałkę”. W sobotę poszczególne grupy przedstawiały owoc swojej całorocznej pracy. Tematem głównym przeglądu była osoba naszego Założyciela św. Józefa Kalasancjusza. Dlatego też większość przybyłych grup przedstawiała życie i działalność Świętego Starca. W godzinach wieczornych Państwo Zajtowie poprowadzili ciekawą dyskusję nad spektaklami, dzieląc się jednocześnie swymi zawodowo-aktorskimi spostrzeżeniami i uwagami. Niedziela była ostatnim dniem pobytu, podczas którego uczestniczyliśmy w Eucharystii i podsumowaniu tegorocznego przeglądu.
W tym miejscu należą się podziękowania tym wszystkim, którzy zorganizowali poszczególne grupy. Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przygotowali tegoroczny przegląd, w sposób szczególny animatorom z Pijarskich Szkół w Łowiczu. Wszystkich zapraszamy na kolejny przegląd w przyszłym roku.

o. Jakub Wojciechowski SP
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 377 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone