W Murzasichlu odbył się obóz integracyjny dla klas pierwszych krakowskiego liceum

Niedaleko Zakopanego w Murzasichlu od 23 do 28 sierpnia mieły miejsce rekolekcjowakacje dla uczniów klas pierwszych krakowskiego liceum pijarów. Jest to tradycyjny obóz integracyjny, zwany potocznie Integrą. W obozie uczestniczyło 129. kandydatów do klas pierwszych, 16 animatorów (absolwentów oraz uczniów liceum) oraz wychowawcy i duszpasterze.

Drugi dzień Integry rozpoczął się o godzinie 7:15 jutrznią dla animatorów i chętnych uczestników obozu. Następnie rozgrzewka i modlitwa poranna. Po śniadaniu odbyły się spotkania w grupach biblijnych z animatorami, następnie uczestnicy Integry zgromadzili się na Eucharystii. Całe popołudnie zajęła gra terenowa. Wieczór zakończył się tradycyjnymi tańcami pijarskimi i modlitwą prowadzoną przez animatorów.

Trzeciego dnia obozu wspominaliśmy postać św. Józefa Kalasancjusza, założyciela pierwszej szkoły powszechnej i Zakonu Pijarów. Do południa odbyły się spotkania z wychowawcami  w zespołach klasowych, by przygotować historie związane ze św. Józefem Kalasancjuszem. Przed mszą św. w południe klasy przedstawiały efekty popołudniowej pracy. Uczestnicy wykazali się sporą kreatywnością, przedstawiając historie z życia Założyciela Zakonu Pijarów. Po obiedzie uczestnicy udali się do Chochołowa, gdzie zażywali wodnych kąpieli w tamtejszych termach. Ostatnim punktem dnia było czuwanie modlitewne.

Czwartego dnia sporo emocji wzbudzały rozgrywki sportowe, odbywające się w ramach dnia sportu: biegi ze skakanką, sztafeta, koszykówka oraz rzut piłką lekarską. Specjalnie z tej okazji Murzasichle odwiedzili Panowie Profesorowie: Janusz Podwika, Tomasz Tisończyk oraz Paweł Pazurkiewicz, którzy pomagali w organizacji i czuwali nad bezpieczeństwem zawodników.

W niedzielę uczestnicy Integry mieli okazję poznać górskie okolice. Wczesnym rankiem do Murzasichla dotarł Pan Profesor Michał Pacyna, który jest przewodnikiem beskidzkim. Zabrał nas na górski spacer, którego trasa obejmował przejście z Łapsz Wyżnych do Łapsz Niżnych. Podczas przejścia Pan Profesor opowiadał o widzianych przez uczestników szczytach. Odbyło się także spotkanie w grupach profilowych, podczas którego młodzież miała okazję poznać organizację zajęć w swoich zespołach klasowych. Wycieczka zakończyła się wspólną mszą w pijarskim kościele w Łapszach Niżnych. Następnie wszyscy wrócili do ośrodka na obiadokolację. Późnym popołudniem był czas na ostatnie spotkania z wychowawcami. Wieczorem wszyscy spotkali się w szałasie gdzie zostały rozdane nagrody dla uczestników. Dzień zakończył się dyskoteką.

Rekolekcjowakacje 2017 dobiegły już końca. Po krótkiej nocy i pożywnym śniadaniu oraz szybkim pakowaniu uczestnicy Integry spotkali się po raz ostatni ze swoimi animatorami na spotkaniach biblijnych. Następnie rozpoczął się czas pożegnań i powrót do Krakowa, gdzie na pierwszoklasistów czekali już stęsknieni Rodzice.

Animatorka Gabriela Chmielowiec, absolwentka Liceum


Więcej zdjęć - TUTAJwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 350 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone