Wakacyjna Szkoła Kalasancjusza rozpoczęta

Kalasantyński Rok Jubileuszowy, który przeżywamy w naszym zakonie, bogaty jest w różne wydarzenia związane  ze świętowaniem obchodów rocznicy powstania naszej wspólnoty zakonnej i kanonizacji św. Józefa Kalasancjusza. Rok Jubileuszowy jest także czasem głębokiego spojrzenia na dziedzictwo, które pozostawił nam świety Założyciel, by je pomnażać także w dzisiejszych czasach.

Jednym z jubileuszowych wydaezeń – „prezentem dla Kalasancjusza” – które, jako Polska Prowincja Zakonu Pijarów, wspólnie organizujemy jest wakacyjny obóz dla dzieci z Ukrainy (Berdyczów, Korosteń, Żytomierz) zwany Wakacyjną Szkołą Klasancjusza. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada taki obóz został zorganizowany w Łapszach Niżnych (Pieniny) w terminie 15 – 28 lipca 2017 r.
W sumie wypoczywa 44 dzieci z 6 opiekunami. W trakcie turnusu realizowany jest program mający na cel zapoznanie się z historią, tradycją i kulturą Polski w atrakcyjny sposób, pozwalający nie tylko na zdobycie wiedzy teoretycznej, ale głównie na przeżyciu wyreżyserowanych wydarzeń mających odbicie w historii i kulturze Polski. Nadto uczestnicy będą się mogli nauczyć pożytecznych umiejętności jakimi posługiwali się ich przodkowie oraz zapoznać z polskimi tradycjami. Mają również zajęcia języka polskiego.

nad.: DBGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 448 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone