Warsztaty Liturgiczne

W piątek 21 lipca w pijarskim seminarium zakończyły się pięciodniowe warsztaty liturgiczne, adresowane do starszych ministrantów, lektorów i ceremoniarzy z naszych pijarskich środowisk. W warsztatach – prowadzonych przez o. Łukasza Wilusza i wspomagającego go kl. Tomka Świtałę – udział wzięło w sumie jedenastu uczestników: m.in. z pijarskich parafii w Rzeszowie i w Łapszach Niżnych.
W programie – oprócz konkretnej dawki teorii – był czas również na rozwijanie praktycznych umiejętności. Nie mogło zabraknąć też czasu na osobistą i wspólnotową modlitwę, na zwiedzanie Krakowa (m.in. Wawel, Łagiewniki, Wieczysta) i poznawanie historii pijarskiego Zakonu. Po dniach pełnych wrażeń była też okazja do odreagowania na sali gimnastycznej.
Dziękując za to, co za nami, wybiegam nieco w przyszłość i już dziś zapraszam wszystkich zaangażowanych w Liturgiczną Służbę Ołtarza na kolejne rekolekcje liturgiczne. Odbędą się one w pijarskim seminarium w terminie 10 – 12 listopada br. Dziękuję tą drogą również wszystkim Współbraciom zaangażowanym w dzieło formacji LSO i zapraszam do dalszej współpracy.
o. Piotr Recki SchP
prowincjalny moderator LSO
Galeria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 423 razy
Opublikowano przez: Krystyna
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone