Weekendowe rekolekcje o spowiedzi dla chłopaków

Zapraszamy na weekend poświęcony spowiedzi, na rekolekcje dla mężczyzn, podczas których pomówimy o tym, jak ważny jest ten sakrament. 
6 - 8 X 2017 - Rzeszów
20 - 22 X 2017 - Kraków
1 - 3 XII 2017 – Kraków (dla studentów)

Nie ma wątpliwości… Spowiedź jest najtrudniejszym z sakramentów. Wymaga od nas otwarcia się i odsłonięcia przed spowiednikiem tego, co w nas najbardziej intymne i osobiste. Pewnie właśnie dlatego tak wielu wiernych ma z tym sakramentem problem. Pewnie dlatego tak wielu na samą myśl o spowiedzi odczuwa niechęć, przeżywa stres i doznaje paraliżującego skrępowania.
Ale czy rzeczywiście spowiedź musi boleć? Czy musi nam się kojarzyć z procesem sądowym, w  którym kapłan (nawet ten najbardziej nam życzliwy) będzie kimś na wzór prokuratora, a pokuta będzie traktowana jak zasłużona kara?
Wiemy jedno… Spowiedź św. to przestrzeń spotkania z Miłością. A tam, gdzie jest Miłość nie ma miejsca na lęk (1 Jan 4,18). I właśnie o tym będziemy mówić w czasie zbliżających się kolejnych Pijarskich Dni Skupienia.

Jeśli interesuje Cię ten temat, jeśli chciałbyś rzucić nowe światło na sposób przeżywania tego sakramentu, jeśli chciałbyś lepiej się do niego przygotować i głębiej zrozumieć istotę, zapraszamy Cię do udziału w naszych rekolekcjach. Oto najbliższe terminy i miejsca:
6 - 8 X 2017 - Rzeszów
20 - 22 X 2017 - Kraków
1 - 3 XII 2017 – Kraków (dla studentów)

W programie rekolekcji m.in. czas na wspólnotową i indywidualną modlitwę (w tym na Eucharystię i modlitwę brewiarzową) oraz spotkanie ze Słowem Bożym. Będzie to też okazja do tego, by przez kilka dni doświadczyć życia w pijarskiej wspólnocie zakonnej, a więc wspólnych spotkań, rozmów, posiłków, itp. Nie zabraknie również możliwość do indywidualnej rozmowy z duszpasterzem powołań.
Te dni to czas słuchania Jezusa. Aby Go usłyszeć, bardziej niż zwykle postaramy się zadbać o ciszę i skupienie. Nie oznacza to jednak całkowitego milczenia.

Za każdym razem rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18.00, a kończą niedzielnym obiadem. Po uzgodnieniu jest możliwość późniejszego przyjazdu lub wcześniejszego wyjazdu. Za udział w rekolekcjach nie pobieramy opłat – jest za to możliwość pozostawienia dowolnej ofiary za pobyt.

Więcej informacji i zgłoszenia:
o. Piotr Recki SchP
666-397-538
recki@pijarzy.plOdwiedzono: 378 razy
Opublikowano przez: Tomasz
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone