Wspominamy 53. rocznicę śmierci o. Józefa Górszczyka SchP

Przeżywany aktualnie Jubileuszowy Roku Kalasantyński jest dobrą okazją do tego, by wspominać osoby, związane z Zakonem Pijarów i Rodziną Kalasantyńską, które wpisały się na stałe w ich historię. Dnia 10 stycznia 2017 roku wspominamy 53. rocznicę śmierci o. Józefa Górszczyka SchP, który dnia 10.01.1964 roku zginął tragicznie podczas Mszy świętej, sprawowanej w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Maciejowej.

Trzy lata temu uroczyście obchodziliśmy 50.rocznicę śmierci o. Józefa. Najważniejsze wydarzenia, mające wówczas miejsce, przypomnieć można, sięgając na tej stronie do zakładki: Rok o. Józefa Górszczyka SchP.

Obchodzona aktualnie rocznica jest niezastąpioną okazją, by pomodlić się w intencji o. Józefa Górszczyka słowami następującej modlitwy:
Boże, nasz Ojcze, spraw, aby Twój sługa, ojciec Józef Górszczyk, który „cierpiąc prześladowanie dla sprawiedliwości” oddał życie w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary, otrzymał w zamian wieczną radość w niebieskiej chwale. Niech jego krew, przelana niewinnie, wyjedna Twoje miłosierdzie dla zabójcy, a wszystkich nas skłoni do postępowania w duchu ewangelicznej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 346 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone