Wszystkie informacje


Opublikowano: 17 Listopada 2017

W dniach 5-6 listopada 2017 r. w Szczuczynie w ramach corocznego spotkania białoruskiej, pijarskiej młodzieży odbył się Pijarski Synod Młodych.

więcej
Opublikowano: 16 Listopada 2017

11 listopada - Święto Niepodległości uroczyście obchodzone w Pijarskim Przedszkolu w Warszawie. „Ważna jest to data, 11 listopada. Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa. Im to bowiem zawdzięczamy wolność, mowę w polskiej szkole, To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę. Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięto I me serce się raduje, że obchodzę polskie święto” W naszym...

więcej
Opublikowano: 15 Listopada 2017

W dniach 10-12 listopada 2017 roku uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w Weekendowych Warsztatach Matematycznych. Odbyły się one w Hebdowie, w pijarskim hotelu – Centrum Wiara i Kultura.

więcej
Opublikowano: 15 Listopada 2017

Ośmiu gimnazjalistów i licealistów - m.in. z naszych szkół w Łowiczu i z parafii w Łapszach Niżnych - wzięło udział w kolejnych rekolekcjach liturgicznych. W dniach 10 – 12 listopada br. gościliśmy ich w naszym pijarskim seminarium w Krakowie. Dla większości było to pierwsze takie spotkanie z naszym domem formacyjnym i z taką – stacjonarną - formą rekolekcji.

więcej
Opublikowano: 14 Listopada 2017

W miniony weekend w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie odbył się duchowy Kurs Animatora Pijarskiego - Kurs "Filip". Wzięło w nim udział 23 osoby:  młodzież pijarska, animatorzy z różnych zakątków Polski: Krakowa, Elbląga, Poznania, Katowic i stolicy.

więcej
Opublikowano: 14 Listopada 2017

Ilu naszych ojców pijarów miało okazję zobaczyć parafię, w której posługują z lotu ptaka?

więcej
Opublikowano: 13 Listopada 2017

W dniach 8 – 9 listopada br. - już po raz 69 - odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych i Zakonnych Moderatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Tegoroczne spotkanie  miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

więcej
Opublikowano: 13 Listopada 2017

12 października 2017 r. w Łowiczu obchodziliśmy święto scholi. W czasie uroczystości podczas Mszy św. o godz. 11:00 przyjęliśmy do grona scholi Królowej Pokoju w Łowiczu piętnastu nowych członków, którzy złożyli swoje przyrzeczenia.

więcej
Opublikowano: 10 Listopada 2017

Co się dzieje u pijarów? – pod takim tytułem odbyła się konferencja prasowa na temat prac rewaloryzacyjnych prowadzonych w krypcie kościoła oraz Kolegium Pijarskim przy ul. Pijarskiej w Krakowie.

więcej
Opublikowano: 8 Listopada 2017

W dniach 3-5 listopada 2017 r., w Kolegium Ojców Pijarów w Szczuczynie na Białorusi odbyły się Jesienne Dni Skupienia w których uczestniczyło 11 chłopaków. Hasłem tego spotkania były słowa: Bądź wola Twoja!  Dni Skupienia poprowadził o. Aleksander Machnacz.

więcej
Opublikowano: 7 Listopada 2017

31 października br., w Jeleniej Górze-Cieplicach rozpoczęliśmy Bal Świętych mszą świętą w intencji dzieci, młodzieży oraz ich rodziców.

więcej
Opublikowano: 4 Listopada 2017

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej Królowej Pokoju spotkały się na Holy wins.

więcej
Opublikowano: 4 Listopada 2017

Zabawa pod patronatem "najmłodszego" ze świętych - Bal Wszystkich Świętych to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również do poszerzania wiedzy. Z takiego założenia wyszli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu.

więcej
Opublikowano: 6 Listopada 2017

W październiku 2017 r., w  Pijarskiej Szkole Podstawowej w Elblągu miał miejsce konkurs na  najciekawszy różaniec. Mottem konkursu były słowa  Papieża - Polaka św. Jan Pawła II – „Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”.

więcej
Opublikowano: 30 Października 2017

W dniach 27-29 października 2017 r., w Licheniu Starym odbyło się V Jubileuszowe Święto Laikatu Pijarskiego pod hasłem: ,,Głosić, przemieniać, wychowywać”. W spotkaniu uczestniczyło 160 reprezentantów dzieł pijarskich (szkół, parafii, świetlic, Centrów Kultury Calasanz) z Bolesławca, Jeleniej Góry, Łowicza, Katowic, Poznania, Ebląga, Bolszewa, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa oraz Szczuczyna na Białorusi.

więcej
Opublikowano: 27 Października 2017

25 października br. w parafii św. Teresy z Avila w Szczuczynie został zorganizowany dzień podziękowania za dar kanonizacji nowego świętego pijara – Faustino Migueza.

więcej
Opublikowano: 25 Października 2017

Komisja Konkursowa dokonała rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego ogłoszonego w prowincji w ramach Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego. Z ogromną przyjemnością prezentujemy listę zwycięzców.

więcej
Opublikowano: 24 Października 2017

W poniedziałek 23 października 2017 r., w Pijarskim Przedszkolu w Warszawie miała miejsce ważna uroczystość. Już trzecia  grupa przedszkolaków od momentu powstania Przedszkola  złożyła swoje ślubowanie.

więcej
Opublikowano: 24 Października 2017

W piątek 20 października 2017 r., dzieci z klas czwartych Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Łowiczu wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz p. Anią i o. Andrzejem udały się na wycieczkę do Torunia.

więcej
Opublikowano: 23 Października 2017

Czy spowiedź musi boleć? Jak zrobić dobry rachunek sumienia? Dlaczego warto mieć stałego spowiednika i czego możemy nauczyć się od Zacheusza? Na te i na wiele innych pytań próbowaliśmy znaleźć odpowiedź w czasie kolejnych pijarskich rekolekcji powołaniowych, jakie odbyły się w dniach 20-22 października br. w Krakowie.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone