Wszystkie informacje


Opublikowano: 28 Lipca 2017

Polska Prowincja Zakonu Pijarów wraz ze Stowarzyszeniem Parafiada zorganizowała obóz dla dzieci z Ukrainy (Berdyczów, Korosteń, Żytomierz) zwany Wakacyjną Szkołą Kalasancjusza. 

więcej
Opublikowano: 28 Lipca 2017

„Być on-line” – pod takim hasłem, w dniach 17-24 lipca br., Wspólnota szczuczyńska zorganizowała dla młodzieży parafialnej wakacyjny odpoczynek...

więcej
Opublikowano: 25 Lipca 2017

Kalasantyński Rok Jubileuszowy, który przeżywamy w naszym zakonie, bogaty jest w różne wydarzenia związane  ze świętowaniem obchodów rocznicy powstania naszej wspólnoty zakonnej i kanonizacji św. Józefa Kalasancjusza. Rok Jubileuszowy jest także czasem głębokiego spojrzenia na dziedzictwo, które pozostawił nam świety Założyciel, by je pomnażać także w dzisiejszych czasach.

więcej
Opublikowano: 24 Lipca 2017

     W dniach od 16 do 22 lipca 2017 r., w Hebdowie odbyły się rekolekcje dla nauczycieli szkół pijarskich pod hasłem „Chrześcijanin - uczniem Jezusa”.

więcej
Opublikowano: 11 Lipca 2017

W Gietrzwałdzie spotkali się nauczyciele ze szkół pijarskich (Bolesławiec, Elbląg, Katowice, Kraków, Łowicz, Poznań i Warszawa), by uczestniczyć w rekolekcjach prowadzonych przez o. Marka Kudacha, któremu pomagał kleryk Tomasz.

więcej
Opublikowano: 11 Lipca 2017

Kolonia zorganizowana przez o. Grzegorza z parafii św. Jana Chrzciciela i Agnieszkę Zielonko z parafii Wniebowzięcia NMP w Bolszewie była wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze dzieci z Jeleniej Góry wyjeżdżały razem z dziećmi scholi Dzieci Kalasancjusza z Bolszewa, co było wspaniałą mobilizacją do szlifowania umiejętności chóralnego śpiewu, a także do zawierania przyjaźni z nowymi, bardzo sympatycznymi i serdecznymi...

więcej
Opublikowano: 10 Lipca 2017

W dniach 1-10 lipca w Centrum Kultury Calasanz w Jeleniej Górze-Cieplicach zorganizowano półkolonię letnią dla dzieci. Codzienne zajęcia rekreacyjne i sportowe przysporzyły uczestnikom wiele radości i sprawiły, że wakacyjny czas spędzono tu miło i pożytecznie.

więcej
Opublikowano: 10 Lipca 2017

Od 3 do 9 lipca 2017 r. w Strážnicach w Czechach miało miejsce Wakacyjne Spotkanie Młodzieży Pijarskiej – PYM (The Piarist Youth Meeting). Uczestniczyło w nim 180 młodych ludzi związanych z duszpasterstwami pijarów z Białorusi, Czech, Słowacji, Węgier i Polski. W trakcie spotkania młodzież miała okazję nie tylko poznać Czechy, uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach w grupach, a także doświadczyć wspólnoty...

więcej
Opublikowano: 10 Lipca 2017

Msza Święta, której przewodniczył ks. bp. Marek Solarczyk, była pierwszym punktem uroczystej inauguracji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

więcej
Opublikowano: 6 Lipca 2017

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to spotkanie prawie 1500 osób z 8 europejskich krajów. Już po raz kolejny młodych złączy pasja wyrażona w trzech słowach: stadion-teatr-świątynia.

więcej
Opublikowano: 4 Lipca 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu przeżyli już swoją wielką wakacyjną przygodę. W ciągu dziewięciu dni przejechali na rowerach 550 kilometrów nadmorskimi szlakami z Kamienia Pomorskiego do Elbląga.

więcej
Opublikowano: 3 Lipca 2017

Bartek z ok. Wielunia, Michał z ok. Bielska Białej i Adam z ok. Sędziszowa Małopolskiego to uczestnicy kolejnych rekolekcji powołaniowych, jakie na przełomie czerwca i lipca odbyły się w naszym pijarskim Seminarium. Tematem była modlitwa.

więcej
Opublikowano: 3 Lipca 2017

W niedzielne popołudnie pracownicy Pijarskiego Przedszkola w Warszawie spotkali się w restauracji “Studio Buffo”,  aby podsumować mijający rok szkolny.

więcej
Opublikowano: 3 Lipca 2017

Uczniom i nauczycielom tak wspaniałych wyników serdecznie gratulujemy!

więcej
Opublikowano: 27 Czerwca 2017

23 czerwca w Szczuczynie - w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się odpust parafialny. Eucharystii przewodniczył ksiądz neoprezbiter diecezji grodzieńskiej Andrzej Ganczar.

więcej
Opublikowano: 27 Czerwca 2017

20 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Duszpastersko-Charytatywnego przy Kurii Siedleckiej odbył się zorganizowany przez Komisję ds. Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, Diecezjalny Dzień Skupienia dla Muzyków Kościelnych.

więcej
Opublikowano: 23 Czerwca 2017

"Razem z Maryją do Jezusa” – pod takim hasłem 19 czerwca br., rozpoczęła się w Grodnie na Białorusi IX Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży.

więcej
Opublikowano: 22 Czerwca 2017

W Warszawie na zakończenie roku szkolnego w dniu 4 i 14 czerwca 2017 r., w Sali teatralnej Kolegium Pijarskiego, dzieci z parafialno – szkolnego chóru Piccolo Coro Calasanziano wraz z Kołem Teatralnym Pijarskiej Szkoły Podstawowej zaprezentowały dwukrotnie przedstawienie pt: „URODZINY Astrid Lindgren”.

więcej
Opublikowano: 21 Czerwca 2017

Miniony piątek, 16 czerwca 2017 r., był przez części naszych uczniów bardzo wyczekiwany. Wtedy to okręgowe komisje egzaminacyjne przekazały szkołom informację o wynikach egzaminu gimnazjalnego pisanego w kwietniu przez uczniów klas trzecich gimnazjum. I znowu możemy z dumą pochwalić się tymi wynikami. Okazało się, że są one znacznie lepsze od średnich wyników powiatów, województw i wyniku ogólnopolskiego.

więcej
Opublikowano: 22 Czerwca 2017

21 czerwca 2017 r.,  w Pijarskim Przedszkolu w Warszawie odbyła się ceremonia pożegnania 33 Przedszkolaków z grupy “0”.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone