Wszystkie informacje


Opublikowano: 22 Marca 2017

18 marca br. odbył się finał Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego im. ks. Onufrego Kopczyńskiego organizowanego już po raz siódmy przez Szkoły Pijarskie w Warszawie i Fundację Krąg Przyjaciół Dziecka im. św. Józefa Kalasancjusza.

więcej
Opublikowano: 22 Marca 2017

W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Najbardziej wartościowe jest spotkanie z drugim człowiekiem. Trzeba tylko wyjść i spróbować. Taki jest właśnie przekaz projektu realizowanego przez sześcioro uczniów Zespołu Szkół Zakonu Pijarów im. św. Mikołaja w Elblągu.

więcej
Opublikowano: 20 Marca 2017

19 marca br.  w Szczuczynie podczas  Mszy św. dla dzieci do Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęto 13 nowych członków. Uroczystości przyjęcia przewodniczył proboszcz parafii – o. Witold Petelczyc SP. Nowi ministranci przed zgromadzonym w świątyni ludem złożyli swoją przysięgę wierności w służbie Chrystusowi i jego Kościołowi oraz po raz pierwszy włożyli na swoje ramiona białe liturgiczne ubrania – komże.

więcej
Opublikowano: 17 Marca 2017

W niedzielne popołudnie 5 marca w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach odbyła się konferencja na temat: „Jak towarzyszyć dzieciom w dojrzewaniu?”, którą wygłosił dr Marek Babik - teolog i pedagog, wykładowca wychowania seksualnego na Akademii „Ignatianum” w Krakowie, autor wielu publikacji i warsztatów z zakresu wychowania.

więcej
Opublikowano: 17 Marca 2017

W dniach 14-15 marca br. nasza wspólnota zakonna w Łapszach Niżnych gościła kopię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po wspólnotach zakonnych w Polsce. Dzięki tej inicjatywie zapoczątkowanej jeszcze przez ks. bp. Stefana kard. Wyszyńskiego w roku 1963, mogliśmy pogłębić naszą synowską relację do Matki Najświętszej, szczególnie dla nas pijarów bliskiej.

więcej
Opublikowano: 16 Marca 2017

W miesiącach luty i marzec dzieci z pijarskiego przedszkola w Warszawie na Siekierkach wybrały się w kulinarną podróż do Chin, Wietnamu, Japonii i Libanu. Pomimo różnicy smaków, zarówno obiady jak i orientalne podwieczorki bardzo smakowały, a najbardziej własnoręcznie zrobione sushi.

więcej
Opublikowano: 13 Marca 2017

Od 5 do 7 marca br., najmłodsi parafianie: dzieci i młodzież z Cieplic przeżywali Rekolekcje Wielkopostne o tematyce „Idźcie i głoście".

więcej
Opublikowano: 13 Marca 2017

Już po raz kolejny, w ostatnich dnioach karnawału odbył się w naszej szkole w Katowicach Tydzień Języków Obcych. Wprowadzeniem do całej imprezy było przedstawienie w języku angielskim, gdzie w role Królewny Śnieżki i towarzyszących jej krasnoludków wcielili się szóstoklasiści.

więcej
Opublikowano: 13 Marca 2017

25 lutego odbyła się trzecia już edycja zajęć sportowo-rekreacyjnych dla tatów z dziećmi w Calasanz Arena Olsza Sport w Krakowie-Rakowicach. Impreza dostarczyła dużo wrażeń i pełno śmiechu.

więcej
Opublikowano: 7 Marca 2017

Cztery wieki temu Kościół powołał do istnienia Szkoły Pobożne. W centralny Dzień Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego - 6 marca, wspólnoty pijarskie na całym świecie odnowiły swoje zakonne śluby i przyrzeczenia.

więcej
Opublikowano: 7 Marca 2017

Dzień 6 marca był centralnym dniem obchodów Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego w Zakonie Pijarów. Tego bowiem dnia, dokładnie przed 400 laty – 6 marca 1617 r. – Papież Paweł V wydał Breve ustanawiające w Kościele nowe, pijarskie zgromadzenie zakonne: Kongregację Paulińską Ubogich Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych.

więcej
Opublikowano: 7 Marca 2017

W poniedziałek 27 lutego,  w naszej szkole w Katowicach przeżywaliśmy Dzień Kalasantyński. Tym razem przebiegał on pod hasłem: Kalasancjusz – niespełnione pragnienie. Dlaczego niespełnione?

więcej
Opublikowano: 3 Marca 2017

Po feriach zimowych zostały wznowione kolejne spotkania z projektu „Aktywni pokoleniowo II” w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie Rakowicach.

więcej
Opublikowano: 2 Marca 2017

Przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, 25 lutego br., w parafii ojców pijarów w Szczuczynie odbył się „Calasanz Day” – dzień poświęcony św. Józefowi Kalasancjuszowi. Okazją do zorganizowania dnia kalasantyńskiego stało uroczyste świętowanie w tym roku jubileuszu – 400 lat istnienia zakonu pijarów oraz 250 lat z dnia kanonizacji założyciela Szkół Pobożnych.

więcej
Opublikowano: 1 Marca 2017

Tegoroczne zimowisko w drugim tygodniu ferii zimowych dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej z Warszawy przeżywały w małej wiosce k. Żywca – Pewel Mała w pensjonacie „Czahówka” w dniach 20 - 25. O2. 2017 r.  Wszystkich uczestników było 25.

więcej
Opublikowano: 1 Marca 2017

W ostatnim tygodniu ferii zimowych grupa dzieci z naszej parafii w Jeleniej Gorze-Cieplicach wyjechała na kolonie zimowe do stadniny Gajewniki.

więcej
Opublikowano: 28 Lutego 2017

W dniach 23 – 25 lutego br., pijarskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie gościło w swych murach młodych pijarów z całej Polski. Okazją było kolejne spotkanie w ramach Formacji Młodych Zakonników. Uczestniczyli w nim pijarzy do piątego roku po święceniach kapłańskich włącznie.

więcej
Opublikowano: 25 Lutego 2017

23 lutego 2017 roku czterech pijarów obroniło swoje prace, kończąc tym samy studia na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy działającym w ramach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i uzyskując tytuł magistra teologii. Wśród nich są (od lewej): dk. Rafał Stenka SP, dk. Dariusz Jabłoński SP, dk. Mateusz Kaźmierski SP i kl. Paweł Pastuszyn SP. 

więcej
Opublikowano: 21 Lutego 2017

W niedzielne popołudnie 12 lutego odbył się w naszej parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach koncert „JednoCiało”. Zespół, który tworzą Lena i Marcin Durlakowie zapewnił nam piękne doznania związane z tekstami przypominającymi jak piękna i Boża jest miłość małżeńska. Koncert odbył się w holu liceum pijarskiego i był głównie skierowany do rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii...

więcej
Opublikowano: 17 Lutego 2017

Z okazji trwającego Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego w holu Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach zorganizowano wystawę poświęconą szkołom pijarskim, ich założeniom i działalności.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone