Wszystkie informacje


Opublikowano: 20 Kwietnia 2017

W pijarskiej parafii w Jeleniej Górze-Cieplicach przez ostatnich kilka miesięcy miało miejsce przygotowanie dzieci w wieku szkolnym do przyjęcia sakramentu chrztu św. Przygotowaniem dzieci (i rodziców) zajmował się o. Grzegorz z polecenia bp Zbigniewa Kiernikowskiego – Ordynariusza Diecezji Legnickiej.

więcej
Opublikowano: 19 Kwietnia 2017

Główną ideą nowej akcji ewangelizacyjnej powstałej w 2016 r., w Roku Miłosierdzia jest zorganizowanie u siebie podwieczorka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i pochylenie się nad tematem Bożego Miłosierdzia.

więcej
Opublikowano: 18 Kwietnia 2017

W parafii w Łapszach Niżnych przeżywano Wielki Tydzień ubogacając go organizowanym przez parafian Misterium Pasyjnym, o którym pisaliśmy już wcześniej. Obecnie zamieszczamy fotorelację z obchodów Triduum Paschalnego.

więcej
Opublikowano: 18 Kwietnia 2017

W dniu zakończenia zajęć szkolnych przed Triduum Paschalnym dzieci z kl. 3 B Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Warszawie pod kierownictwem p. Beaty Majczak przedstawiły w szkolnym teatrze bardzo wymowną inscenizację o Męce Pańskiej.

więcej
Opublikowano: 12 Kwietnia 2017

Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i zmartwychwstał trzeciego dnia!

więcej
Opublikowano: 18 Kwietnia 2017

Grób Pański w parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach oraz w Warszawie w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodziezy  - zapraszamy na fotorelację.

więcej
Opublikowano: 18 Kwietnia 2017

W Niedzielę Palmową w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach przed Mszą Św. z udziałem dzieci odbyła się uroczysta procesja z palmami.

więcej
Opublikowano: 14 Kwietnia 2017

Projekt tegorocznej aranżacji Grobu Pańskiego w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Krakowie przy ul. Pijarskiej swoją tematyką nawiązuje do współczesnego problemu wielkiej Wędrówki ludów spowodowanej wojnami, atakami terroru oraz niestabilnym "jutrem", dotykającym ludy Bliskiego Wschodu, a szczególnie Syrii. 

więcej
Opublikowano: 13 Kwietnia 2017

Słowa „Idźcie i głoście”- hasło obecnego roku duszpasterskiego obrano jako słowa przewodnie Misterium Niedzieli Palmowej przygotowanego przez dzieci i młodzież z pijarskiej parafii w Łapszach Niżnych.

więcej
Opublikowano: 13 Kwietnia 2017

31 marca odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach.

więcej
Opublikowano: 11 Kwietnia 2017

Tegoroczne Spotkanie Wielkanocne rozpoczęły warsztaty plastyczne, podczas których Rodzice z Dziećmi wykonali przepiękne palemki :) Słowo na Wielki Tydzień wygłosił Ojciec Tadeusz Suślik, Rektor Kolegium Zakonu Pijarów, a Dzieci zaśpiewały wzruszające piosenki wielkopostne.

więcej
Opublikowano: 11 Kwietnia 2017

7 kwietnia 2017 r., w piątek przed Niedzielą Palmową, odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kopcu Powstania Warszawskiego. Rozważania przygotował i nabożeństwo prowadził o. Radosław Torba SchP.

więcej
Opublikowano: 11 Kwietnia 2017

W dniach od 27 do 29 marca br.,w parafii Najświetszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach odbyły się rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64, które poprowadzili państwo Małgorzata i Mirosław Ciuraszkiewiczowie z Częstochowy.

więcej
Opublikowano: 7 Kwietnia 2017

Tradycyjnie już od kilku lat w Warszawie, w parafii pijarskiej na Siekierkach Niedziela Palmowa ma uroczystą oprawę liturgiczną.

więcej
Opublikowano: 7 Kwietnia 2017

W dniu 2 kwietnia 2017 r., uczniowie naszego pijarskiego Gimnazjum i Liceum w Elblągu przeprowadzili kwestę na rzecz pomocy Elbląskiemu Hospicjum. Po każdej z pięciu Mszy Świętych, w kościele bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu, zbierali ofiary do puszek.

więcej
Opublikowano: 6 Kwietnia 2017

28 marca młodzież z Gimnazjum w Łapszach Niżnych w którym katechizują Ojcowie Pijarzy (ok. 120 osób z klas 1 i 2 gimnazjum) uczestniczyła w drugiej edycji spotkania "Młodzi i Miłosierdzie". Hasłem imprezy były słowa: "Ja cię nie potępiam".

więcej
Opublikowano: 4 Kwietnia 2017

Ponad 200 osób wykonało mrówczą pracę, by odwiedzający szkołę goście podczas organizowanych ostatnio Dni Otwartych pijarskich szkół w Łowiczu, mogli powiedzieć: - Jestem pod wielkim wrażeniem, byłam z córką rok temu, ale u Was każdego roku dzieje się coś innego!

więcej
Opublikowano: 4 Kwietnia 2017

W czwartek 30 marca br., w godz. 15.30-17.30 w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu zorganizowano Dzień Otwarty.

więcej
Opublikowano: 3 Kwietnia 2017

Od kilku lat rekolekcje wielkopostne w krakowskim Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów odbywają się w grupach wiekowych.  W tym roku klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniach pod kierunkiem s. Teresy Pawlak ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek.  Klasy drugie mogły wysłuchać i przemyśleć świadectwa osób świeckich ze wspólnoty Dobrego Pasterza z Katowic. Rekolekcje klas trzecich prowadził o....

więcej
Opublikowano: 28 Marca 2017

W niedzielę 26 marca br., zakończyły się w naszym seminarium kolejne Pijarskie Dni Skupienia. Uczestniczyło w nich czterech chłopaków z Krakowa, Iwanowic i Tczewa.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone