Wszystkie informacje


Opublikowano: 18 Kwietnia 2018

W dniach 16-17 kwietnia br. dla maturzystów (wypusknikow) ze Szczuczyna została zorganizowana pielgrzymka do Budsławia, podczas której młodzi ludzie mogli zanieść swoje prośby przed cudowny obraz Najświętszej Panny Maryi , przede wszystkim prosząc Matkę Bożą Budsławską o duchowe wsparcie na czas zdawania egzaminów, a także o rozeznanie i pomoc w dobrym wyborze swojej przyszłości.

więcej
Opublikowano: 17 Kwietnia 2018

Dobrym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy, a przy okazji poszerzenie jej, jest udział w olimpiadach przedmiotowych. Z naszego pijarskiego liceum do zawodów stanęło wielu uczniów, a z tej listy 15 dotarło do etapów okręgowych.

więcej
Opublikowano: 10 Kwietnia 2018

8 lat temu - 10 kwietnia 2010 r. - miała miejsce katastrofa smoleńska. Wśród wielu wybitnych Polaków w katastrofie polskiego samolotu Tupolew Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej zginął pijar, o. Józef Joniec, prezes Stowarzyszenia Parafiada. Został on pochowany 20 kwietnia 2010 r. w Świątyni Opatrzności Bożej  w Panteonie Wielkich Polaków.

więcej
Opublikowano: 10 Kwietnia 2018

Za kilka dni uczniowie gimnazjum przystąpią do napisania „małej matury” w postaci egzaminów podsumowujących 3. etap kształcenia. Nie wszyscy jednak będą musieli nerwowo zaciskać długopisy w rękach, przypominać sobie bohaterów lektur czy wzory matematyczne. Niektórzy postanowili wziąć udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych i okazało się, że poradzili sobie na tyle dobrze, że już dziś mogą być...

więcej
Opublikowano: 6 Kwietnia 2018

Oktawę Wielkanocną przeżywać można na rożne sposoby, także w duchu modlitewnym. W ramach nowenny przed Synodem 2018 o Młodzieży zachęcamy do modlitwy tekstami czwartego rozważania. „Kwietniową” patronką rozważań została dwudziestoletnia karmelitanka,  święta Teresa od Jezusa „de Los Andes”.

więcej
Opublikowano: 6 Kwietnia 2018

Z okazji pierwszego czwartku miesiąca wspólnota Służby Liturgicznej przy naszym pijarskim kościele w Łowiczu i ich rodzice spotkali się przy ołtarzu by oddać cześć Panu. Przy tej okazji odbyła się także promocja lektorska czterech ministrantów na lektorów. Po czteromiesięcznym przygotowaniu oraz zdanym egzaminie kandydaci na lektorów przyjęli błogosławieństwo do czytania słowa Bożego w kościele. W przygotowaniu...

więcej
Opublikowano: 3 Kwietnia 2018

W ostatnim dniu zajęć szkolnych przed świętami Wielkanocnymi wspólnota naszych pijarskich szkół Królowej Pokoju: uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły spotkali się na sali gimnastycznej na refleksji wielkopostnej.

więcej
Opublikowano: 23 Marca 2018

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie zachowujące Nicejskie wyznanie wiary (325 r.).  

więcej
Opublikowano: 29 Marca 2018

Zbliża się Dzień Świętości Życia (w tym roku wyjątkowo 9 kwietnia). Z tej okazji odbędą się trzy ważne wydarzenia, na które serdecznie zapraszam.

więcej
Opublikowano: 28 Marca 2018

Takiej książki jeszcze nie było! Chyba nikt do tej pory nie pisał o kapłaństwie w taki sposób, jak robi to o. Piotr Różański SP. Jest to prawdziwy „raport frontowca”, ukazujący skalę wyzwań przed jakimi staje każdy, kto decyduje się podążać drogą kapłaństwa.

więcej
Opublikowano: 27 Marca 2018

Łukasz z Krakowa i Łukasz z okolic Zakopanego oraz dwaj Mateusze z Niepokalanowa to kolejni uczestnicy Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych, jakie w dniach 23 – 25 marca br. odbyły się w naszym seminarium w Krakowie. Ze względu na Uroczystość Ślubów Zakonnych kleryka Łukasza ilość miejsc dla rekolektantów musiała zostać ograniczona.

więcej
Opublikowano: 25 Marca 2018

24 marca 2018 r. w Kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie nasz współbrat: Łukasz Czub złożył Śluby Uroczyste na ręce o. Józefa Matrasa, Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. W uroczystości uczestniczyli w pijarzy wraz z przedstawicielami wspólnot parafialnych i szkolnych, a także Rodzina Profesa, krewni i przyjaciele.

więcej
Opublikowano: 23 Marca 2018

21 marca br. w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne dla rodziców ministrantów oraz rodziców dziecięcego i młodzieżowego chóru parafialnego.

więcej
Opublikowano: 22 Marca 2018

Aktualnie w Rzymie trwa przedsynodalne spotkanie młodzieży z Ojcem Świętym. Rozpoczęło się dnia 19 marca i potrwa do 24 marca 2018 roku. W spotkaniu tym bierze udział 315 młodych osób z 5 kontynentów.

więcej
Opublikowano: 20 Marca 2018

18 marca br, w V Niedzielę Wielkiego Postu, liturgiczna służba ołtarza „Calasanz” w Szczuczynie przeżywała swoje święto – jej grono powiększyło się o ośmiu nowych ministrantów i czterech nowych lektorów.

więcej
Opublikowano: 19 Marca 2018

14 marca br., w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Naszymi gośćmi byli rodzice,którzy myślą o edukacji swoich dzieci. Odwiedzające nas dzieci miały możliwość poznać szkołę oraz uczestniczyć w różnych zajęciach.

więcej
Opublikowano: 16 Marca 2018

W dniach 2-4 marca 2018 roku grupa 26 dzieci naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach muzycznych i warsztatach matematycznych. Wyjazd odbył się do Hebdowa, gdzie znajduje się pijarski hotel, w którym funkcjonuje Centrum Wiara i Kultura.

więcej
Opublikowano: 13 Marca 2018

XVI Dolnośląski Konkurs Geograficzny oraz XVII Dolnośląski Konkurs Chemiczny zDolny Ślązak Gimnazjalista w roku szkolnym 2017/2018, których organizatorem jest Kurator Dolnośląski już za nami.

więcej
Opublikowano: 8 Marca 2018

Św. Faustyn Míguez został wyniesiony na ołtarze przez Papieża Franciszka 15 października 2017 r. Uroczystości kanonizacyjne miały miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie. Uczestniczyła w nich delegacja zakonników i świeckich z Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

więcej
Opublikowano: 6 Marca 2018

Poczta Polska wydała znaczek pocztowy z wizerunkiem Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy objawień maryjnych na warszawskich Siekierkach. Znaczek o nominale 2,60 zł jest dostępny od soboty 24 lutego.

więcej

Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone