Jeszcze wspominamy

Już w nowym roku, wróćmy jeszcze na chwilę do wydarzeń sprzed kilku tygodni jakie miały miejsce w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu.

16 grudnia naszą szkołę odwiedziła Zuzanna Gajewska, aby poprowadzić warsztaty literackie z klasą pierwszą liceum, która jest objęta patronatem Elbląskiego Stowarzyszenia Literackiego. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego przedstawienia naszego gościa. Później na kartkach uczestnicy zapisywali trzydzieści skojarzeń ze Świętami Bożego Narodzenia. Mimo, że pierwsze zadanie wydawało się dość proste, to po kilkunastu napisanych zwrotach, pomysły się skończyły i dopiero wspólnymi siłami każdy zebrał pełną listę.
Drugim zadaniem było napisanie na kartce odpowiedzi na pytanie zadane przez panią Zuzannę i przekazanie arkusza osobie po prawej stronie, aż do momentu, kiedy wróci do właściciela. Niektóre polecenia były bardzo zaskakujące i wywoływały uśmiech, a także chwilę zastanowienia. Następnie uczniowie układali fragment prozy zawierający wszystkie odpowiedzi, w gatunku, który został wcześniej zapisany na krążącej kartce. Wszyscy zabrali się do pisania kryminału, romansu czy satyry, lecz tylko kilku osobom udało się skończyć i zaprezentować dzieło przed klasą. Warsztaty wprowadziły licealistów w świąteczny nastrój, były dla nich bardzo ciekawe i wesołe.

Dziękujemy pani Zuzannie za zajęcia i czekamy na kolejne [link]

za: www.elblag.pijarzy.pl





wróć do listy wiadomości




Odwiedzono: 376 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone