Wydarzenia wielkopostne w Łapszach Niżnych

28 marca młodzież z Gimnazjum w Łapszach Niżnych w którym katechizują Ojcowie Pijarzy (ok. 120 osób z klas 1 i 2 gimnazjum) uczestniczyła w drugiej edycji spotkania "Młodzi i Miłosierdzie". Hasłem imprezy były słowa: "Ja cię nie potępiam".

Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi: "Ja cię nie potępiam" - mówi bp Grzegorz Ryś, inicjator wydarzenia. - To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć - wyjaśnia.

Gośćmi spotkania - obok bp. Rysia - byli m.in. Ireneusz Krosny oraz raper Tau oraz zespół niemaGOtu, który był twórcą hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Warto nadmienić, że Projekt M&M2 zgromadził kilkanaście tysięcy młodych ludzi, w dniu 28 marca na hali było ok 11 tys. osób.Galeria zdjęć

W sobotę 1 kwietnia z inicjatywy parafian przeszła wokół naszej miejscowości Droga Krzyżowa na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Przez prawie 20 km wieczorem i nocą rozważaliśmy stacje Drogi Krzyżowej. Mimo krótkiego czasu na rozpropagowanie tej inicjatywy po Mszy Świętej o godz. 18:00 gotowych do drogi było ok. 60 osób nie tylko z Łapsz Niżnych. Wyruszyliśmy w drogę przez ulicę Leśną, lasy państwowe na ulicę Potok i dalej w kierunku "złotnego" aby zakończyć przy cmentarzu parafialnym. Drogę krzyżową zakończyliśmy po północy.
Dziękujemy inicjatorom za przygotowanie trasy a Strażakom za medyczne zabezpieczenie całego przejścia.
Warto dodać, że 7 kwietnia rusza już "całkowicie" Ekstremalna Droga Krzyżowa z jeszcze dłuższą trasą (38 km) obejmującą nie tylko okolice Łapsz Niżnych ale również Dursztyna i Łapszanki.
Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/lapsze-nizne-lapsze-nizne-791.htmlRównież 1 kwietnia w parafii w Maniowach 11 ministrantów z naszej pijarskiej parafii z Łapsz Niżnych zostało pobłogosławionych przez księdza Dziekana Dekanatu Nidzickiego do posługi czytania słowa Bożego stając się lektorami. Od tej chwili znakiem ich posługi jest biała alba. Gratulujemy Im i ich Rodzicom. W ten sposób zakończyli kilkunastotygodniowy kurs przygotowujący ich do tej posługi.
Oprócz ministrantów z naszej parafii błogosławieństwo lektorskie otrzymało ok. 70 ministrantów z całego dekanatu.

nad.: dk ŁW
wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 433 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone