Z pijarskiego Seminarium

Bartek z ok. Wielunia, Michał z ok. Bielska Białej i Adam z ok. Sędziszowa Małopolskiego to uczestnicy kolejnych rekolekcji powołaniowych, jakie na przełomie czerwca i lipca odbyły się w naszym pijarskim Seminarium. Tematem była modlitwa.

Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego jest ona w naszym życiu tak ważna i dlaczego – skoro jest fundamentem życia duchowego – tak wiele osób z niej dzisiaj rezygnuje. Mówiliśmy o wpływie grzechu na naszą modlitwę i o tym, że Bóg pragnie rozmawiać z nami także wówczas, gdy nie jesteśmy w stanie łaski uświęcającej (Adamie, gdzie jesteś?).
Naszymi przewodnikami przez czas rekolekcji byli ci, którzy w temacie modlitwy postąpili bardzo daleko: św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna, św. br. Albert i św. Józef Kalasancjusz. Patrząc na ich życie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Panu Bogu i modlitwie dochować wierności można zawsze i wszędzie. Nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach życia. I z takim przesłaniem Bartek, Michał i Adam opuścili nasze seminarium.
Były to już ostatnie przed wakacjami rekolekcje proponowane przez nasze Duszpasterstwo Powołań.
Niebawem pojawią się terminy kolejnych rekolekcyjnych spotkań, na której już dzisiaj zainteresowanych taką formą spędzenia czasu serdecznie zapraszamy.

o. Piotr Recki SchP
duszpasterz powołańGaleria zdjęćwróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 569 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone