Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Szczuczynie

Dnia 28 maja br., odbyło się oficjalne zakończenie i podsumowanie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego w Szczuczynie. Wydarzenie to przebiegało w kilku etapach.

I tak, 21 maja br. dla uczniów klas 11-ych (maturalnych) został zorganizowany pożegnalny pogodny wieczorek, połączony z uroczystym wręczeniem świadectw o ukończeniu katechezy.

Kilka dni później - 24 maja br., 10 klasy dziękowały Bogu za przyjęty w zeszłym roku sakrament bierzmowania. Po uroczystej Mszy św. w tej intencji odbyła się cześć rekreacyjna spotkania. Podczas pieczenia kiełbasek przeprowadzono szereg atrakcyjnych konkursów.

Swoje podsumowanie roku szkolnego miały także grupy parafialne. 27 maja br., dokonano wyboru najlepszego ministranta parafii oraz najlepszej chórzystki. Młodzież, obserwując przez cały czas siebie nawzajem, mogła sama ocenić i wybrać osobę, w której widzi przykład do naśladowania i przyznać jej tytuł ministranta i chórzystki roku.
Dla liturgicznej służby ołtarza, dziecięcej scholi, młodzieżowego chóru Calasanz oraz ich rodziców została także odprawiona msza św., po której wszyscy razem udali się na wspólne grillowanie, połączone z zabawami i wręczaniemi rozmaitych nagród.

Natomiast ogólnym podsumowaniem roku dla wszystkich uczestników katechez parafialnych była Msza św. w niedzielę 28 maja br. Tradycyjnie w tym dniu 11 klasy (maturzyści) przekazują figurkę św. Józefa Kalasancjusza swoim młodszym kolegom i koleżankom na znak wierności i ciągłej obecności na zajęciach katechetycznych.

Wspólnota ze Szczuczyna


wróć do listy wiadomości
Odwiedzono: 357 razy
Opublikowano przez: Elżbieta
Podziel się    
Galeria
Multimedia

Warto zobaczyć

Dołącz do nas
Kontakt
KURIA PROWINCJALNA POLSKIEJ PROWINCJI ZAKONU PIJARÓW
ul. Pijarska 2, 31-015 Kraków, tel.: 012 422-17-24, fax: 012 421-98-95
email: kuria@pijarzy.pl
Opracowanie: NetSoftware - All rights reserved © Copyright Wszelkie prawa zastrzeżone