Aktualności

Niedziela Misyjna

Niedziela Misyjna

Niech wszyscy dołożą wszelkich starań, by należycie wspomagać najuboższych, oni to bowiem swoimi modlitwami utrwalają nasze dzieło – pisał św. Józef Kalasancjusz. W myśl słów założyciela Zakonu – pijarzy podejmują się misji w państwach na czterech kontynentach. Przedostatnia niedziela października jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. W tym roku wypada ona 20 października i wpisuje się w Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

On żyje, żyj i Ty! - 19. SMP

On żyje, żyj i Ty! - 19. SMP

On żyje, żyj i Ty! Pod takim hasłem odbyło się 19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które w dniach 11-14 października zgromadziło 600 młodych z Elbląga, Bolszewa, Bolesławca, Jeleniej Góry-Cieplic, Łowicza, Łapsz Niżnych, Poznania, Warszawy, Katowic, Krakowa - Liceum i Wieczystej, należących do naszej prowincji czeskich Starażnic, pijarów i pijarek z Rzeszowa oraz młodzież ze Słowacji i Węgier.

19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

W dniach 11-14 października w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Krakowie odbędzie się 19. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które będzie przebiegało pod hasłem: On żyje, żyj i Ty! Tegorocznymi gośćmi będą bp Janusz Mastalski oraz o. Eloy Fernandez.

VI Święto Laikatu Pijarskiego

VI Święto Laikatu Pijarskiego

Charyzmat założyciela Zakonu Pijarów – św. Józefa Kalasancjusza, który nam pozostawił, opiera się na duchowości kalasantyńskiej, posłannictwie pijarskim i życiu we wspólnocie. Nie tylko pijarzy mogą podejmować tę ścieżkę życia, ale także świeccy, wpisując się w laikat pijarski.  

Radość z odnowionych ślubów zakonnych

Radość z odnowionych ślubów zakonnych

Dzisiaj, 8 października 2019 r. kl. Tomasz Świtała odnowił śluby zakonne wobec o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego. Skromna uroczystość odbyła się w krakowskiej klinice, w której kl. Tomasz przechodzi rehabilitację po wrześniowym wypadku drogowym.

Spotkanie przedstawicieli CK Calasanz

Spotkanie przedstawicieli CK Calasanz

Wychowanie dzieci i młodzieży jest głównym celem i założeniem Zakonu Pijarów, dlatego też poza szkołami zaczęli tworzyć przestrzeń, w której najmłodsi mogą rozwijać swoje zainteresowania, talenty, umiejętności. Dzisiejszym odpowiednikiem takich miejsc są Centra Kultury Calasanz. 

Kalendarz pijarski

22Paź

W 1962 r. zmarł o. Paweł Bocharczyk.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć