Aktualności

Logotyp przyszłej Kapituły Generalnej

Logotyp przyszłej Kapituły Generalnej

W lipcu 2021 r.  w Tepoztlán, w Meksyku odbędzie się 48. Kapituła Generalna Zakonu Pijarów. "Pod przewodem Ducha Świętego" - takie będzie jej hasło. Znamy także logotyp tego wyjątkowego  wydarzenia. Polską Prowincję będzie reprezentować trzech pijarów.

List Kalasantyński - 25 lipca

List Kalasantyński - 25 lipca

Czas wakacji, to czas odpoczynku, ale nie urlop od Pana Boga. Wakacje nie zwalniają nas z tego obowiązku (...).

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 lipca 2020 r. 

Rekolekcje powołaniowe II turnus

Rekolekcje powołaniowe II turnus

Wieczorną Eucharystią sprawowaną 17 lipca w kościele parafialnym przy naszym Seminarium rozpoczęły się kolejne Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. Hasłem rekolekcji były słowa zaczerpnięte z jedenastego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11, 1).

Rekolekcje powołaniowe I turnus

Rekolekcje powołaniowe I turnus

Po czteromiesięcznej przerwie pijarskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie znów zapełniło się rekolektantami. W dniach 13-16 lipca w rekolekcjach powołaniowych prowadzonych przez o. Piotra Reckiego, duszpasterza powołań, wzięło udział dziesięciu chłopaków. 

Wakacje z pijarami

Wakacje z pijarami

Za nami pierwsze dwa tygodnie wakacji! W naszych placówkach trwają półkolonie i kolonie organizowane dla dzieci. W tym roku podczas wypoczynku obowiązują szczególne obostrzenia, które zmuszają do zmniejszenia liczby uczestników oraz zachowywania bezpieczeństwa.

List o. Generała do Grona Pedagogicznego

List o. Generała do Grona Pedagogicznego

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, o. Generał Zakonu Pijarów - Pedro Aguado skierował do Grona Pedagogicznego, a także do wszystkich, którzy realizują pijarskie posłannictwo w Szkołach Pijarskich, list z podziękowaniem za ich pracę, zwłaszcza podczas pandemii. 

List Kalasantyński - 25 czerwca

List Kalasantyński - 25 czerwca

Nie jest postawą ludzi  przegranych, nie podąża drogą porażki, lecz towarzyszy nam, w dostrzeganiu swoich słabości czy błędów.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 czerwca 2020 r. 

Boże Ciało w Chile

Boże Ciało w Chile

Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami nadesłanymi przez o. Janusza Furtaka, który obecnie przebywa na misjach w Santiago de Chile. Niebo (a) i ziemia… - Pozdrowienia z Chile, czyli relacja z uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz informacje o obecnie panującej tam sytuacji. 

Kalendarz pijarski

4Sie

W 1964 r. zmarł o. Joachim Aleksa, a 1981 r. w Krakowie zmarł o. Franciszek Kuc a w 2015 r. w Krakowie zmarł o. Stanisław Abłażewicz

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć