Aktualności

Dzień Popularyzacji Matematyki w Elblągu

12 września 2019 r. uczniowie Liceum Pijarów w Elblągu wzięli udział w Dniu Popularyzacji Matematyki w ramach projektu MatFizChem na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie to w szczególny sposób wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Matematyki z udziałem wybitnych matematyków z całego kraju.

Zmarł o. Andrzej Szczepaniak SP

Dnia 13 września br. w naszej Wspólnocie w Katowicach zmarł o. Andrzej Szczepaniak od św. Józefa Kalasancjusza. Odszedł mając 58 lat, w 34 roku kapłaństwa.

Z historia objawień na warszawskich Siekierkach

We wrześniu przypadają kolejne rocznice związane z objawieniami na warszawskich Siekierkach, gdzie w latach 1943 - 1949 Władysława Fronczak-Papis doświadczyła wizji Matki Bożej i Pana Jezusa. Orędzia to zachowują swoją aktualność również dzisiaj. Zapraszamy pielgrzymów do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, do kaplicy na miejscu objawień oraz do kościoła sanktuaryjnego.

Forum Edukacyjne o innowacjach pedagogicznych

W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach odbyła się Ogólnopolska Inauguracja roku szkolnego 2019/20. Mszy św. przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. W ramach Inauguracji odbyło się 16. Forum Edukacyjne poświęcone innowacjom pedagogicznym. Gościem spotkania był o. Miguel Giráldez z Rzymu.

Obóz integracyjny klas I LO z Łowicza

Widać, że nowy rok szkolny zbliża się nieubłaganie. Jednym z wielu symptomów zwiastujących ten fakt jest coroczny integracyjny wyjazd przyszłych uczniów klas pierwszych Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. Tym razem przypadł on na dni 19-23 sierpnia 2019 r. 

Warto zobaczyć

Kalendarz pijarski

23Wrz

W 1936 r. został zamęczony Sługa Boży Paschalis Ferrer Botella, kapłan, były uczeń pijarski. Imieniny o. Bogdana Dufaja.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Galerie zdjęć