Aktualności

Ranking liceów 2020

Ranking liceów 2020

Już po raz 22. portal edukacyjny Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów ogólnokształcących w całej Polsce. Jak co roku, zostały w nim również uwzględnione nasze licea z Łowicza, Krakowa, Elbląga i Poznania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wyników.

Aplikacja Duchowa Siódemka

Aplikacja Duchowa Siódemka

To aplikacja stworzona w ramach projektu „Perła polskiego baroku...", którego celem były prace rewaloryzacyjne w krypcie kościoła pijarów. Aplikacja pozwala na interaktywny spacer po siedmiu klasztorach znajdujących się w centrum Krakowa oraz poznanie ich historii.

Rekolekcje dla dziewczyn

Rekolekcje dla dziewczyn

Żyjemy w relacjach i one są dla nas ważne. Często nie do końca rozumiemy, czym jest przyjaźń. Jednak każdy z nas jest do nas zdolny. A prawdziwa przyjaźń jest bezcennym skarbem. Siostry Pijarki zapraszają na rekolekcje dla dziewczyn, które odbędą się w dniach 17-19 stycznia w Krakowie. 

Sylwester Młodzieży Pijarskiej

Sylwester Młodzieży Pijarskiej

Około 200 młodych z placówek Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów po raz kolejny spotkało się w na zabawie sylwestrowej, podczas której tradycyjnie o północy odbyła się Eucharystia. W tym roku Pijarski Sylwester odbywał się w Zespole Szkół Pijarskich w Poznaniu i trwał w dniach 28 grudnia – 1 stycznia.

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

"Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat." (J 1,9)

Z okazji świąt Bożego Narodzenia przesyłamy życzenia świąteczne od o. Mateusza Pindelskiego - Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów.

Metropolita krakowski poświęcił kryptę

Metropolita krakowski poświęcił kryptę

Po ponad dwóch latach zakończył się projekt rewaloryzacji pijarskiej krypty w Krakowie. Jego celem była rewaloryzacja unikatowych polichromii z baroku. Zwieńczeniem uroczystości związanych z otwarciem odnowionego miejsca było jej poświęcenie 20 grudnia, którego dokonał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Wydarzenie swoim występem uświetnił zespół Flores Rosarum.

Kalendarz pijarski

19Sty

Imieniny ojców: Henryka Bogdziewicza, Mariusza Skotnickiego, Mariusza Kożuchowskiego, Mariusza Siódmiaka i Mariusza Rabczaka.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć