Aktualności

Wielki Tydzień w naszych domach

Wielki Tydzień w naszych domach

Nabierzcie Ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliżą się wasze odkupienie (Łk 21, 28) – tymi słowami rozpoczął orędzie abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, które zostało opublikowane w przeddzień rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. 

Rekolekcje wielkopostne online

Rekolekcje wielkopostne online

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne prowadzone online. Pierwsze z nich prowadzone są w dniach 30 marca - 1 kwietnia w duszpasterstwie parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Drugie poprowadzi o. Eugeniusz Grzywacz w pijarskim duszpasterstwie w Łowiczu w dniach 2-5 kwietnia

List Kalasantyński - 25 marca

List Kalasantyński - 25 marca

Cierpienie wpisuje się w życie każdego człowieka. Towarzyszy próbom, przez które przechodzimy i skłania do pytania o ich sens.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 marca 2020 r. 

Dzień Solidarności i Modlitwy

Dzień Solidarności i Modlitwy

Unia Przełożonych Generalnych Zakonów Męskich i Żeńskich ogłosiła, że najbliższa niedziela, 22 marca będzie na całym świecie Dniem Solidarności i Modlitwy, jako nasz niewielki i pokorny wkład w światową walkę z pandemią. Słowa na ten szczególny dzień skierował także ojciec Generał.

Transmisje z Dróg Krzyżowych

Transmisje z Dróg Krzyżowych

Zapraszamy do uczestnictwa w Drogach Krzyżowych, które są transmitowane w środkach społecznego przekazu. To propozycje duchowego  przeżycia piątków Wielkiego Postu - ks. Paweł Andrianik, rzecznik Episkopatu. Poniżej prezentujemy dostępną listę transmisji.


List ojca Generała Pedro Aguado

List ojca Generała Pedro Aguado

"Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody tryskającej ku życiu wiecznemu" (J 4, 14). Tymi słowami rozpoczyna swój list o. Pedro Aguado - Generał Zakonu Pijarów, który skierował do współbraci, uczniów, ich rodzin.

Kalendarz pijarski

7Kwi

"Miłość ułatwia bowiem pracę, przede wszystkim, kiedy nasza miłość do Boga odbija się w miłości bliźniego" (L. 2859).

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć