Aktualności

Męskie Gorzkie Żale

Męskie Gorzkie Żale

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie odbędą się Męskie Gorzkie Żale. Podczas nabożeństw zostaną wygłoszone konferencje, poruszane będą tematy takie jak gniew, samotność, nieczystość czy trudna relacja z ojcem.

List Kalasantyński - 25 lutego

List Kalasantyński - 25 lutego

Św. Józef Kalasancjusz dostrzegał, jak ważne dla przyszłego życia dziecka jest wychowanie. 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 lutego 2020 r.

Rekolekcje powołaniowe

Rekolekcje powołaniowe

W ostatnim tygodniu nasze Seminarium znów tętniło życiem bardziej niż zwykle. W ostatnim czasie odbyły się dwie tury rekolekcji. Pierwsze z nich trwały w dniach 14 – 16 lutego, natomiast kolejne rozpoczęły się dzień później i zakończył się 21 lutego. 

Konkurs na Grób Pański

Konkurs na Grób Pański

Po zakończeniu prac konserwatorskich w krypcie znajdującej się na ul. Pijarskiej w Krakowie, powracamy do organizacji Konkursu na Grób Pański. Szczególny, nowy wymiar, nadaje niezwykły i nadzwyczajny barokowy wystrój dolnego kościoła – krypty, która została odnowiona.

Piarist Youth Meeting 2020

Piarist Youth Meeting 2020

Już w te wakacje, w dniach 20-26 lipca odbędzie się kolejne wakacyjne, międzynarodowe spotkanie młodzieży pijarskiej z Europy – Piarist Youth Meeting 2020, które w tym roku będzie miało miejsce w Polsce, a dokładniej w Rzeszowie i Krakowie. Tegorocznym hasłem będą słowa: Ja jestem.  

Obrady Rady Przełożonych Wyższych

Obrady Rady Przełożonych Wyższych

W Senegalu miały miejsce obrady Rady Przełożonych Wyższych naszego Zakonu, które trwały do 10-14 lutego. Zgromadziły one 21 przełożonych prowincji, wiceprowincji, delegatur i wikariatu prowincjalnego na czele z Ojcem Generałem, Asystentami Generalnymi i Delegatami Ojca Generała.

Kalendarz pijarski

26Lut

Wspomnienie św. Pauli Montal (1799-1889) dziewicy, założycielki Pijarek. Imieniny ojców: Mirosława Wojdy, Mirosława Barańskiego oraz al. Aleksandra Hetsevicha.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć