Aktualności

Dzieciaki do rakiet!

Dzieciaki do rakiet!

Zapraszamy do głosowania na Szkołę Podstawową Zakonu Pijarów w Warszawie w konkursie "Dzieciaki do rakiet"! Jego głównym zadaniem było zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez realizację filmiku lub zdjęć. 

IX Ogólnopolski Przegląd Teatrów

IX Ogólnopolski Przegląd Teatrów

W dniach 15–17 listopada w Łowiczu odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Teatrów. Tegorocznym motywem przewodnim był Dekalog. W przeglądzie teatrów wzięła udział młodzież ze szkół oraz środowisk pijarskich z całej Polski z Katowic, Warszawy, Bolszewa, Rzeszowa, Skierniewic oraz z Łowicza.

Szkoły Pobożne wyruszają w drogę

Szkoły Pobożne wyruszają w drogę

Pod takim hasłem odbyły się rekolekcje zakonne w dniach 4-8 listopada w Centrum Wiara i Kultura mieszczącym się w ponorbertańskim klasztorze w Hebdowie. Konferencje podczas rekolekcji wygłosił o. Stefano Locatelli, pijar z Prowincji Włoskiej, Asystent Prowincjała.

23. Międzynarodowe Targi Książki

23. Międzynarodowe Targi Książki

23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zgromadziły ok. 680 tysięcy czytelników, ponad 800 autorów i 572 wydawców, w tym Wydawnictwo eSPe, które działa przy Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Tegorocznym hasłem Targów były słowa Carlosa Ruiza Zafona: Czytać to bardziej żyć.

Formacja Stała Młodych Zakonników

Formacja Stała Młodych Zakonników

W dniach 24-26 października odbyła się Formacja Stała Młodych Zakonników, która skierowana jest do pijarów między 1. a 5. rokiem po ślubach uroczystych. Spotkanie odbyło się w Rzeszowie w pijarskim nowicjacie i po raz pierwszy poprowadził je o. Józef Matras, Asystent Prowincjalny ds. Formacji Początkowej.

Odznaczenie dla o. Kazimierza Wójciaka

Odznaczenie dla o. Kazimierza Wójciaka

29 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość wręczenia Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Orderów Odrodzenia Polski. Uroczystość była połączona z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych. Jednym z uhonorowanych był ojciec Kazimierz Wójciak, który otrzymał odznaczenie za szczególne zasługi dla Niepodległej.

Kalendarz pijarski

22Lis

"Niech się stara wprowadzać wśród uczniów cześć dla Najświętszego Sakramentu, gdyż jest to rzecz bardzo święta" (L. 3460). św. Józef Kalasancjusz

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć