Aktualności

Elblążanie w Węgierskiej Górce

W dniach 20–31 lipca 2019 r., grupa 21 dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej p.w. św.  Mikołaja z Elbląga odpoczywała na kolonii w pięknej górskiej miejscowości Węgierska Górka.

Obóz parafiadowy dzieci z Łowicza

W dniach od 27 lipca do 5 sierpnia 2019 r. odbył się w Ustroniu Morskim Obóz Parafiadowy dla dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej w Łowiczu. Wzięło w nim udział 34 uczestników, głównie ze Scholi Królowej Pokoju, w tym trójka animatorów, absolwentów szkoły: Alicja, Ola i Łukasz.

Pielgrzymka do Kalkuty

Grupą osób z pijarskich parafii: Bolszewo (Bartłomiej), Kraków-Rakowice (Weronika i Dorota), Kraków-Wieczysta (Halina i Paulina), Rzeszów (Ewa i Weronik) wraz z o. Dariuszem Bakalarzem SP, Beatą, Dorotą i Tomkiem przebywają od 17 lipca do 1 sierpnia w Kalkucie. 

Nowy numer eSPe: Odkryć powołanie na YouTubie

Prowadzą modlitewne live’y, odpowiadają na pytania, jak odkryć wolę Bożą i dają świadectwo o swoim powołaniu – youtuberzy Mikołaj Kapusta („Dobra Nowina”), ks. Teodor Sawielewicz („TeoBańkologia”) i Daniel Wojda SJ („Pogłębiarka”) w najnowszym numerze czasopisma „eSPe” opowiadają o swojej historii z nagrywaniem filmików na YouTube’a, o tym jak media społecznościowe mogą pomóc przy dokonywaniu życiowych wyborów, a także o tym czego nigdy nie zastąpią na drodze rozeznawania powołania.

Zmarł o. Józef Dyrba SP

24 lipca zmarł w domu rodzinnym w Jeleniej Górze-Cieplicach o. Józef Dyrba od św. Maksymiliana Marii Kolbego.


Warto zobaczyć

Kalendarz pijarski

23Sie

"Kto będzie się umiał bardziej ukorzyć przed Bogiem, ten będzie bardziej mile widziany przez Boga i bardziej ubogacony dobrami nieba"(L. 4462). św. Józef Kalasancjusz

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Galerie zdjęć