Aktualności

Konkurs literacki dla młodzieży

Konkurs literacki dla młodzieży

Stowarzyszenie Parafiada ogłosiło kolejną edycję konkursu o Giętkie Pióro. To ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia, tym razem z inspiracji pisarstwem Karola Wojtyły. W pierwszym etapie wyzwanie polega na napisaniu eseju.

List Kalasantyński - 25 maja

List Kalasantyński - 25 maja

Dlaczego cierpienie jest drogą do raju? Pan Bóg jest miłością, życiem i mocą.

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 maja 2020 r. 

Msza Święta Prymicyjna

Msza Święta Prymicyjna

24 maja w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie na Rakowicach o. Przemysław Kołacki odprawił swoją pierwszą Eucharystię w koncelebrze z o. Dawidem Bartochowskim i o. Emilem Grochowskim. Miejsce nie było przypadkowe - to placówka, która przez ostatnie lata była ich parafią.

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

Święcenia prezbiteratu i diakonatu

Podczas Mszy Świętej 23 maja o godz. 11.00 w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie na Wieczystej we wspólnocie pijarskiej trzech neoprezbiterów oraz diakon przyjęło święcenia z rąk bpa Michała Janochy, biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej.   

Śluby uroczyste

Śluby uroczyste

W Krakowie na Wieczystej w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej 22 maja al. Aliaksandr Hetsevich od Ducha Świętego złożył na ręce o. Prowincjała Mateusza Pindelskiego śluby uroczyste: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oraz szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży.

Wiadomości z Chile

Wiadomości z Chile

Ja kupuję puste torby, a Pan Bóg je napełnia - o. Janusz Furtak opowiada w kolejnym liście o sytuacji, jaka panuje w Chile w Santiago - o radzeniu sobie w obliczu pandemii koronawirusa, ostatnich wydarzeniach związanych z Niedzielą Miłosierdzia Bożego i działaniu świetlicy parafialnej.

Kalendarz pijarski

7Cze

Wspomnienie św. Antoniego M. Gianelli (1789-1846), biskupa, profesora szkoły w Carcare. Imieniny obchodzi br. Wiesław Stańczyk.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć