Aktualności

Rekolekcje powołaniowe

Rekolekcje powołaniowe

Z okolic Szczecina, z Trójmiasta, Katowic, Częstochowy i Ropczyc przyjechali do naszego seminarium uczestnicy kolejnych Pijarskich Rekolekcji Powołaniowych. Odbywały się one w  dniach 25-27 września i wzorem poprzednich turnusów przebiegały pod hasłem: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11,1b). 

10. lat Zespołu Szkół w Katowicach

10. lat Zespołu Szkół w Katowicach

W tym roku swój jubileusz 10. lat istnienia obchodzi Zespół Szkół Zakonu Pijarów im. Matki Bożej Królowej Szkół Pobożnych w Katowicach. Z tej okazji cała społeczność szkolna oraz pijarzy z placówek uczestniczyli w Mszy Świętej dziękczynnej, której przewodniczył bp Grzegorz Olszowski.

Dzień modlitw - 26 września

Dzień modlitw - 26 września

Jak co roku, 26 września modlimy się w intencji młodych pijarów będących w formacji początkowej. Wybór tej daty jest związany z rocznicą katastrofy zatonięcia okrętu „Le Joola”, w którym zginęło pięciu kandydatów do naszego Zakonu, którzy zmierzali do Dakaru, aby rozpocząć przednowicjat.

List Kalasantyński - 25 września

List Kalasantyński - 25 września

Mało kto ma czas na obserwację życia, bycie tu i teraz, na modlitwę i medytację nad słowem Bożym. 

Zapraszamy do przeczytania Listu do Nauczycieli i Współpracowników na Dzień Kalasantyński 25 września 2020 r.

20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej

Już 10 października odbędzie się 20. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, które ze względu na panującą sytuację będzie miało miejsce w placówkach naszej Prowincji. Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa św. Jana Pawła II - ,,Niech stąpi Duch Twój".

10. Tydzień Wychowania

10. Tydzień Wychowania

"Budujmy więzi" - pod takim hasłem przebiega 10. Tydzień Wychowania organizowany przez Komisję Wychowywania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, który przygotował specjalne materiały duszpasterskie, które w swoich treściach szczególnie zwracają uwagę na postać Jana Pawła II. 

Restart - hasło pijarskiego roku

Restart - hasło pijarskiego roku

Tegorocznym pijarskim hasłem roku szkolnego i duszpasterskiego jest słowo "Restart", które zostało zaproponowane przez Zespół Generalny Ruchu Calasanz, a zaczerpnięte jest z języka informatycznego. Jest nawiązaniem do przeżywanego czasu przez ludzi na całym świecie. 

Spotkanie duszpasterzy pijarskich

Spotkanie duszpasterzy pijarskich

W dwa wieczory, 11 i 12 września dobyły się spotkania duszpasterzy dzieci, młodzieży i powołań z poszczególnych placówek Polskiej Prowincji. Już od lat tego typu spotkania odbywają się dwa razy w roku, na początku każdego semestru. Po raz pierwszy duszpasterze pijarscy spotkali się on-line.

Kalendarz pijarski

29Wrz

Imieniny obchodzą ojcowie: Rafał Roszer, Rafał Petkowicz, Rafał Stenka i now. Michał Hreczuk.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Dom na Skale

Słowo w kolorach

Warto zobaczyć

Galerie zdjęć