Aktualności

Śluby uroczyste

23 marca w Krakowie, w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi trzech pijarów: Przemysław Kołacki od Matki Bożej Anielskiej, Dawid Bartochowski od Michała Archanioła oraz Emil Grochowski od Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi złożyli swoje uroczyste śluby: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na ręce prowincjała o. Józefa Matrasa SP. 

Rekolekcje i bierzmowanie w Rzeszowie

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne w pijarskiej Parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie poprowadził jezuita, o.Kazimierz Kubacki, wraz z zespołem Mocni w Duchu. Nauki rekolekcyjne koncentrowały się na zrozumieniu i pogłębieniu relacji z Panem Bogiem. Zakończyły się uroczystością udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania przez ks. bpa Jana Wątrobę.

Dzień skupienia dla współpracowników w Łowiczu

W sobotnie przedpołudnie pijarzy, nauczyciele wraz z innymi pracownikami szkoły w Łowiczu spotkali się na wielkopostnym dniu skupienia. Poprowadził go o. Marek Barczewski SP. 

Zaadoptuj ucznia z Chile

To akcja mająca na celu wspieranie nauki uczniów imigranckich przebywających w Santiago, w Chile, gdzie swoją posługę pełni o. Janusz Furtak. 

Wieści z Chile

O Janusz Furtak przebywa obecnie na misjach w Chile w parafii w Santiago. Działa tam założona świetlica Calasanz, która przyjmuje ponad 60 dzieci dziennie przez 6 dni w tygodniu. Często są to dzieci z sąsiednich krajów: Kolumbii, Haiti, a przede wszystkim z Wenezueli, których rodzice postanowili wyemigrować w poszukiwaniu lepszego życia. 

Warto zobaczyć

Kalendarz pijarski

26Mar

W 1991 r. w Krakowie nagle zmarł o. Franciszek Konieczny.

Wiadomości z placówek

Kalendarium duszpasterskie

Galerie zdjęć